Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Region Jeleniogórski: Niemieccy mundurowi będą mniej uciążliwi

Środa, 13 lutego 2008, 17:17
Aktualizacja: 17:18
Autor: TEJO
Po protestach Polaków i polskich polityków, niemiecka policja zmieni formę kontrolowania pojazdów zza wschodniej strony Nysy. Inspekcje jednak nie znikną.

O spotkaniu samorządowców ze Zgorzelca z niemieckimi mundurowymi informuje Polskie Radio Wrocław. – Tematem rozmów były wyjątkowo uciążliwe kontrole tuż przy przejściu granicznym w Goerlitz, na które skarżyli się Polacy – podała rozgłośnia.

Niemcy tłumaczyli, że kontrole nie mają żadnych podtekstów narodowościowych i nie są związane z wejściem Polski do strefy Schengen. Powód aktywności policji w Goerlitz to fala kradzieży samochodów, która po nowym roku nawiedziła niemieckie miasto. Do 15 stycznia codziennie ginął jeden pojazd, a kolejne 10 usiłowano ukraść.

Po uzgodnieniach podczas spotkania Niemcy zapewnili, że kontrole nie znikną, tylko będą inaczej przeprowadzone. PRW nie zdradza, w jaki sposób nasi zachodni sąsiedzi zamierzają sprawdzać samochody z polską rejestracją.

Do tej pory skarżono się na złośliwą postawę niemieckich policjantów, a nawet używanie psów służbowych oraz rewizje w bagażnikach naszych rodaków. Ta sytuacja zbulwersowała między innymi posła Marcina Zawiłę, który przesłał w tej sprawie specjalny list do ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Cuchnące śmieci przy zajeździe

Wody to nie śmietnik  

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Czytaj również

Rozpoczął się proces

Modernizacja oczyszczalni zagrożona?

Ratusz z nowym godłem

Leśnicy: wycinki konieczne

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Tak nie wolno parkować!

Straż miejska złamała prawo?

Fontanna znów zachwyca

Będzie na zabezpieczenie wieży w Miłkowie?