Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Jelenia Góra: Nieletni złodziej „zdrapywacz” w rękach policji

Sobota, 23 lutego 2008, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: carioca
Nastolatek włamywał się do placówek handlowych, pojazdów oraz usiłował skraść samochód osobowy. Wśród skradzionych przez 16–latka rzeczy były loteryjne zdrapki, w których sprawca szukał wielkiej wygranej. Młodego przestępcę zatrzymali stróże prawa.

Złodziejaszek działał w Zgorzelcu. Tam przez trzy tygodnie lutego doszło do włamań do kilku obiektów w tym: sklepu komputerowego, do kolektury LOTTO oraz do kiosku. Policjanci podczas pracy operacyjnej wytypowali potencjalnego sprawcę.

Typ okazał się trafiony. Policjanci zatrzymali 16-letniego mieszkańca gminy Sulików. Podczas przeszukania pokoju chłopca policjanci znaleźli czytnik kart USB, loteryjne zdrapki, filmy DVD oraz art. spożywcze: batony, wafelki, mentosy.

Jak ustalili policjanci chłopiec najpierw 15 lutego włamał się do sklepu komputerowego, a 3 dni później usiłował włamać się do samochodu marki Polonez. W tym samym czasie włamał się do jednej z kolektur LOTTO skąd skradł loteryjne zdrapki.

Jeszcze tej samej nocy 16-latek dostał się do kiosku Ruchu kradnąc słodycze i erotyczne czasopisma. Swój przestępczy proceder kontynuował 20 lutego, kiedy to usiłował skraść samochód marki Opel Kadett. Skradzione przedmioty, a szczególnie loteryjne zdrapki wykorzystywał do swoich celów, szukając w nich wysokiej wygranej.

Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie małoletniego złodzieja. Najsurowszą karą, jaka może go spotkać, jest umieszczenie w domu wychowawczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Superliga – o co chodziło w sporze krezusów?

Nowe tablice MZK

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Pozimowe porządki

Uwaga! Awaria sieci wodnej

Zajeżdżają trawniki

Cały pociąg gwiazd  

Puścili ruch bez uzgodnienia

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Place zabaw bezpieczne

W podzięce dla medyków