Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Jelenia Góra: Nie żyje st. bryg. Radosław Fijołek

Sobota, 20 listopada 2021, 11:03
Aktualizacja: 11:10
Autor: WAC
Fot. KG PSP
To wiadomość, która głębokim smutkiem okryła strażacka brać Kotliny Jeleniogórskiej. Dziś (20.11) zmarł nagle komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Radosław Fijołek.

Radosław Fijołek związany był z pożarnictwem od 1994 roku. Po ukończeniu Szkoły Głównej Służby Pożarniczej podjął służbę w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze na stanowisku dowódcy sekcji w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1, a następnie jako dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2. Od 2003 roku pracował w wydziale operacyjno – szkoleniowym Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, a od 2007 roku w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 jako zastępca dowódcy JRG. W tym czasie pełnił nieetatową funkcję dowódcy odwodowej kompanii gaśniczej „Jelenia Góra”. Z dniem 1 maja 2008 roku został powołany przez dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze. 1 maja 2017 roku objął stanowisko komendanta miejskiego PSP.

W roku 2005 uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa, a w 2006 roku ukończył studia podyplomowe – Zarządzanie w Sektorze Publicznym na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W trakcie swojej wieloletniej służby odznaczony m.in. przez Prezydenta RP medalem srebrnym Za Długoletnią Służbę, złotą odznaką ministerialną Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz złotym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Ciastka dla obrońców granicy

Ślub humanistyczny – czym jest i kiedy warto się na niego zdecydować?

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Dzień Placków

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Mercedes dla mieszkańców

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Synoptycy: spodziewany śnieg

Dzień bez Zakupów

Licytacja bombek lada dzień