Zalogowanych: 6

Piechowice: Nie utrzymali prowadzenia

Poniedziałek, 30 września 2019, 20:04
Aktualizacja: 20:21
Piłkarzom piechowickiej Lechii zabrakło 20 minut, aby zakończyć spotkanie z Hutnikiem Pieńsk ze zdobyczą kompletu punktów. Do przerwy ekipa Marcina Ramskiego prowadziła 1:0, ale w drugiej połowie gościom udało się wyrównać.

Faworytem spotkania byli goście, którzy plasują się w czołówce tabeli klasy okręgowej. Ekipa z Piechowic chciała się jednak zrehabilitować za porażkę sprzed tygodnia, kiedy to u siebie uległa Pogoni Świerzawa 0:5. Ambitna postawa w pierwszej połowie zaowocowała w 37. minucie - Jakub Szalej otworzył wynik spotkania radując miejscowych kibiców. Po zmianie stron rezultat utrzymywał się do 70. minuty - wówczas gola na 1:1 zdobył Adam Dolata i jak się okazało, takim wynikiem spotkanie się zakończyło.

Lechia Piechowice - Hutnik Pieńsk 1:1 (1:0)

Lechia: Marceniuk - Bukat, Rzepecki, Sobczak (74' Śmiech), J. Najczuk, Woronowicz, Szalej, Palewicz (88' S. Najczuk), Myjak, Misiura, Mackiewicz.
Hutnik: Selwiak - Adamowicz, Chmielecki (46' Rajczyk), Daśko (65' Gwara), Dereń, Derkowski, Dolata, Jagiełło, Kiełbowicz, Kotelnicki (30' Duszyński), Linka.

W tabeli jeleniogórskiej okręgówki Lechia z dorobkiem 7 punktów zajmuje 9. miejsce, a Hutnik jest 4. (14 pkt.). W następnej kolejce piechowiczanie zagrają w Lubaniu z miejscowymi Łużycami (5.10, godz. 15:00).