Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Nie samowola, ale brak porządku

Środa, 22 grudnia 2021, 6:02
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
Proszę o podjęcie interwencji odnośnie budowy hali  przy ul. Thebesiusa w Jeleniej Górze – mówi pan Adam z Jeleniej Góry. - Firma budowlana odpowiedzialna za budowę obiektu prowadzi w tym miejscu samowolę budowlaną - twierdzi Czytelnik.
Ciężarówki jeżdżące na odcinku ul. Thebesiusa do ul. Konstytucji 3 Maja zniszczyły całą drogę asfaltową (ok.300 metrów) - mówi nasz Czytelnik. - Dodam, że w tym miejscu jest zakaz poruszania się pojazdami powyżej 10 ton. Miasto Jelenia Góra stworzyło strefę gospodarczą lecz dróg już niestety niei. Teraz mieszkańcy muszą brodzić w błocie. Pytanie tylko kto za to zapłaci? Inwestor czy podatnik?

W sprawie opisanej przez naszego Czytelnika interwencję przeprowadziła Straż Miejska. Jak stwierdzono- inwestycja prowadzona jest w oparciu o udzielone wcześniej zgody. Nie ma więc mowy o samowoli budowlanej. Dwie firmy realizujące roboty dopuściły się jednak uchybień związanych z brakiem oznakowania prowadzonych prac budowlanych i dużym zanieczyszczeniem ulic Wiejskiej i Thebesiusa. Na prowadzone prace skarżyli się też mieszkańcy. Rozmowy przeprowadzone przez strażników miejskich z osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie prac budowlanych zakończyły się mandatami karnymi, zobowiązaniem do usunięcia nieprawidłowości porządkowych oraz uzupełnieniu brakującego oznakowania drogowego, zgodnie z posiadanym i zatwierdzonym przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów projektem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co z rozbudową krajowej "3"?

Hala w SP 8 niemal gotowa

Droga Krzyżowa w intencji pokoju

Czytaj również

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Przetarg na fotowoltaikę

Podziemne gniazda niewypałem?

Kurort przed wiekami

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Inwestor rusza z budową

Jubileusz "Katolika"

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

77. rocznica w wyjątkowych okolicznościach