Czytających: 13122

I-liga koszykarek: Nie przestraszyły się faworytek

Niedziela, 16 stycznia 2011, 20:40
Aktualizacja: Środa, 19 stycznia 2011, 0:04
Zajmujące ostatnią pozycję w tabeli I–ligi koszykarki Karkonoszy Jelenia Góra przegrały po walce mecz z trzecią drużyną rozgrywek Ostrovią Ostrów Wlkp. Na parkiecie rywalek padł wynik 73:67.

Od pierwszych minut pojedynku kibice zebrani w miejscowej hali przecierali oczy ze zdumienia, gdyż zdecydowany faworyt do zwycięstwa toczył wyrównaną walkę z outsiderem ligi, którego zresztą pokonał w Jeleniej Górze 76:53. Karkonosze dzięki przede wszystkim dobrej dyspozycji najskuteczniejszych tego dnia Pawlukiewicz i Podgajnej przegrywały do przerwy jedynie 31:33. Decydująca dla losów starcia okazała się trzecia kwarta przegrana przez nasz zespół 12:22. W decydującej odsłonie jeleniogórzanki ambitnie walczyły próbując odrobić straty, jednak zdobyły tylko sześć punktów więcej od przeciwniczek i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 73:67 na korzyść miejscowych.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Karkonosze Jelenia Góra 73:67 (14:12, 19:19, 22:12, 18:24)

Karkonosze: Pawlukiewicz (24), Podgajna (20), Kowalczyk (8), Krawczyszyn-Samiec (7), Mićków (4), Iwanowicz (4), Kowiel, Łuczak, Wojtowicz, Szczęśniak