Jelenia Góra: Nie ma mocnych na Finepharm

Niedziela, 14 grudnia 2008, 12:27
Aktualizacja: Wtorek, 16 grudnia 2008, 1:22
Autor: Mateusz Banaszak
Swoje kolejne zwycięstwo w tym sezonie odniosły I ligowe koszykarki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczne Jerzego Gadzimskiego nie miały większych problemów z pokonaniem w sobotę zawodniczek Olimpii Poznań 74:40

Ponad 30 punktowa wygrana to zasługa całego zespołu, który grał zespołowo, dokładnie i przede wszystkich wypełniał wszystkie zalecenia trenera, który po ostatnim gwizdku sędziego mógł być zadowolony zarówno z gry jak i z wyniku swoich zawodniczek. Początek nie wskazywał na jednogłośne zwycięstwo jeleniogórzanek, mimo,

Po szybkim zdobycie kilku koszy , jeleniogórzanki zbytnio się rozluźniły i dały uwierzyć rywalkom że mogą w tym meczu wywieźć cenne dwa punkty. Po pierwszej kwarcie gospodynie niespodziewanie przegrywały z Olimpią Poznań 16:17. W kolejnej odsłonie, jeleniogórzanki wzięły się do pracy, ale brakowało im skuteczności i konsekwencji w swoich poczynaniach. Do przerwy jeleniogórzanki zdołały odwrócić losy spotkania 27: 21 ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Dopiero po przerwie zobaczyliśmy prawdziwe oblicze naszej pierwszoligowej drużyny, która w ciągu 20 minut niemal zdeklasowała rywala. Świetnie zaprezentowały się: Agnieszka Balsam,Monika Krawczyszyn – Samiec i niesamowita w tym meczu Marzena Kowalczyk, która zdobyła 16 punktów. W całym meczu Kowalczyk spisywała się bardzo dobrze, oddając celne rzuty z najbardziej niewygodnych pozycji. Do tego grała zespołowo i bardzo mądrze, często obsługując Agnieszkę Balsam i Joannę Pawlukiewicz., które z czystej pozycji nie miały większych problemów ze zdobywaniem kolejnych koszy.

Dodać trzeba w trzeciej kwarcie, cały zespół grał dynamicznie, walecznie i co najważniejsze skutecznie, a akcje przeprowadzane przez jeleniogórski zespół zasługiwały na podziw i oklaski. Tą partię jeleniogórzanki wygrały wysoko 26:11 i było wiadome że podopieczne Jerzego Gadzimskiego nie mogą tego meczu przegrać. W ostatniej kwarcie, jeleniogórzanki dopełniły dzieła zniszczenia, grając jeszcze skuteczniej i szczelnie w obronie, nie pozwalając rywalkom praktycznie na nic. Nie pomogły protesty i zastrzeżenie trenera Olimpii do gry swoich zawodniczek i pracy sędziów. Olimpia w ostatniej kwarcie popełniała sporo błędów, które z zimna krwią wykorzystane zostały przez zawodniczki Finepharmu. W końcówce jeleniogórzanki dołożyły jeszcze kilka koszy i w efekcie zmiażdżyły rywalki różnicą 34 punktów

Kolejne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają 20 grudnia z Siechnicach ze Ślęzą.

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Olimpia Poznań 74:40 (16:17, 11:4, 26:11, 21:8)
Karkonosze: Marzena Kowalczyk 16, Joanna Pawlukiewicz 14, Olga Zygman 11, Monika Krawczyszyn - Samiec 10, Agnieszka Balsam 10, Natalia Górniaczyk 6, Marta Kowiel 4, Katarzyna Fredziak 3, Monika Foitzik.