Czytających: 4673
Zalogowanych: 3

Brzeg: Nie było rewanżu za porażkę w lidze. Finepharm przegrywa sześcioma punktami

Środa, 3 grudnia 2008, 21:05
Aktualizacja: Czwartek, 4 grudnia 2008, 22:45
Autor: Mateusz Banaszak
Czy podopieczne oto tego trenera, wygrają po raz trzeci z rzędu z naszym zespołem? Oby się tak nie stało, bo to oznacza pożegnanie się jeleniogórzanek z Pucharem Polski. Bądźmy dobrej myśli...
Nie było odwetu za porażkę jeleniogórzanek w tym sezonie, gdzie na własnym parkiecie niespodziewanie przegrały z Cukierkami w meczu o ligowe punkty. W pojedynku z aktualnie 10 drużyną w tabeli, podopieczne Krzysztofa Szewczyka znów uległy Cukierkom, tym razem w pucharze Polski Eventim Cup 57:63. Mecz rewanżowy zaplanowany jest na 10 grudnia, w Jeleniej Górze

W zespole gospodyń, zadebiutowała amerykanka Dominique Redding, która zdobyła 14 punktów, a swój kolejny mecz zaliczyła w meczu nowa rozgrywająca Oksana Stawicka – która ostatnie trzy sezony spędziła w Baltijskiej Zwieździe i Spartaku Sankt Petersburg, a wcześniej grała w Dynamie Kursk. Aktualnie jest reprezentantką Ukrainy.

Cukierki przystąpiły do tego meczu, w niemal najsilniejszym składzie. Z drugiej strony, w zespole Finepharmu zabrakło najskuteczniejszej zawodniczki Ryan Coleman, Mgadaleny Skorek i Holie Meredith, Natomiast, Krzysztof Szewczyk dał szansę gry rezerwowym zawodniczkom , które jak do tej pory miały okazję występować w niższej lidze (Natalia Niewrzawa, Agnieszka Balsam, Agnieszka Kret)

Pierwsza odsłona tego miała bardzo zacięty przebieg. Mimo że jeleniogórzanki na początku prowadziły różnicą pięciu punktów, nie potrafiły utrzymać przewago do końca kwarty i zremisowały 15:15

Druga odsłona to kilka poważnych błędów w naszym zespole, które z zimną krwią zamieniane były przez rywalki na punkty. Dobrze spisywały się nowe zawodniczki Cukierków, które szybko zaklimatyzowały się w zespole i bez jakichkolwiek kompleksów celnie trafiały do jeleniogórskiego kosza. Po zmianie stron zmieniła się również gra podopiecznych Krzysztofa Szewczyka.

Jeleniogórski szkoleniowiec musiał nieźle podziałać na zawodniczki, ponieważ po przerwie na parkiecie oglądaliśmy zupełnie inny zespół. Diametralnie losy spotkania się odwróciły, a po ciężkiej walce i sporej ambicji jeleniogórzanek w tym skutecznej grze Kędzi i Babickiej Finepharm odniósł zwycięstwo w tej partii 17:13.

Niestety wraz z rozpoczęciem IV kwarty, skończyła się dobra gra jeleniogórzanek, które już po kilku minutach przegrywały 2:11. Później Finepharm za sprawą Babickiej , zdołał zbliżyć się do rywalek na trzy punkty 55:58. Jednak doświadczenie gospodyń, o wiele większa skuteczność i spokojniejsza gra pozwoliła temu zespołowi górować w tym meczu.

Jeleniogórzanki po bardzo nierównej grze i popełnianych błędach przegrywają na wyjeździe z Cukierkami Odrą Brzeg 57:63. To pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Polski. Rewanż już za tydzień w hali przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze. Miejmy nadzieję że odczarowana hala dawnego Spartakusa, pozwoli awansować naszym koszykarkom do 1/8 finału Pucharu Polski - Eventim Cup

Cukierki Odra Brzeg – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 63:57 (15:15, 17:10, 13:17, 18:15 )

Finepharm AZS KK: Babicka 15, Kędzia 15, Szymczak – Górzyńska 8, Kret 6, Niewrzawa 6, Gawrońska 5, Arodź 2, Ristic, Balsam.