Złotoryja: Nie było rewanżu – siatkarze urwali tylko seta

Niedziela, 4 stycznia 2009, 11:37
Aktualizacja: 13:55
Autor: Mateusz Banaszak
Siatkarze AZS Kolegium Karkonoskie nie zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę z Ren – But Złotoryja 0:3. Tym razem na wyjeździe podopieczni Wojciecha Lary ulegli rywalowi 1:3

W jeleniogórskim składzie zabrakło Kamila Krężla i Kamila Rogali mimo to jeleniogórski zespół zaciekle walczył o jak najlepszy wynik w tym spotkaniu. Jeleniogórzanie w każdym secie toczyli wyrównaną walkę a zwycięstwa prawie w każdym secie rozstrzygały się dopiero po zdobyciu przez obydwie drużyny 20 punktów.

Pierwsze dwa sety jeleniogórzanie przegrali do 22 – brakowało przede wszystkim dobrego przyjęcia a sami zawodnicy popełniali mnóstwo błędów. Gdyby jeleniogórzanie zagrali w całym meczu tak jak w trzecim secie – gdzie nieźle wyglądało przyjęcie, skuteczną zagrywką i atakiem popisywał się Przemysław Cisek, a jeleniogórzanie grali szybciej i pewniej – mogliby wrócić do stolicy Karkonoszy z kompletem punktów. Nie udało się jednak uchronić od seryjnie popełnianych błędów i ostatniego seta podopieczni Wojciecha Lary przegrali do 20.

Najlepiej w całym meczu zagrali Przemysław Cisek i Piotr Sozański - a ten drugi został wyróżniony przez organizatorów jako najlepszy zawodnik meczu.

„Było blisko, a zwycięstwo mimo że przegraliśmy 1:3 było na wyciągnięcie ręki. Zabrakło trochę opanowania w końcówkach setów, ale przynajmniej walczyliśmy – najlepiej było to widać w trzecim secie, gdzie zmiażdżyliśmy rywala. Szkoda, że nie potrafiliśmy tego powtórzyć” - powiedział po spotkaniu Jakub Nowotny

Jeleniogórzanie przygotowują się do ostatniego spotkania rundy zasadniczej – 10 stycznia z Olimpią Kowary – a 25 stycznia (sobota) akademicy będą walczyć w pierwszej edycji Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnego Śląska w siatkówce. Organizatorem pierwszej edycji jest Klub Uczelniany AZS PWSZ Legnica.

KKS Ren-But Złotoryja – AZS KK Jelenia Góra 3:1 (25:22, 25:22, 16:25, 25:20)
AZS Kolegium - Tabaka, Kałużny Dyl, Florkowski, Romańczyk, Piotrowski, Mroczkowski, Cisek, Sozański i Nowotny