Czytających: 13784
Zalogowanych: 26

Jelenia Góra: Nie było łatwo, ale są 3 punkty

Wtorek, 4 maja 2021, 7:25
W meczu 24. kolejki IV ligi Karkonosze Jelenia Góra długo walczyły o otwarcie wyniku, ale ostatni kwadrans meczu przeważył o tym, że komplet punktów pozostał w największym mieście Kotliny Jeleniogórskiej. Dużą stratą może być kontuzja Serhieja Tarana, który z urazem barku został zniesiony z boiska.

W całym spotkaniu zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, jednak długo nie mogli zdobyć gola. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Mateusz Czerwiński, który stanął przed szansą na objęcie prowadzenia po rzucie karnym. Intencje snajpera Karkonoszy wyczuł jednak Dawid Konopka. W drugiej połowie gra również toczyła się głównie na połowie rywali, a doskonałe okazje miał Poszelężny, jednak brakowało precyzji. Dopiero w 76. minucie zimną krwią w polu karnym wykazał się Robert Lekszycki, strzelając gola na 1:0. W 90. minucie doszło do nietypowej sytuacji, bowiem mimo że nie była to ostatnia akcja meczu, w pole karne Karkonoszy na rzut rożny pobiegł bramkarz Odry. Gościom nie udało się wyrównać, a Konopka na tyle wolno wracał pod własną bramkę, że jeleniogórzanom udało się przeprowadzić akcję bramkową, którą wykończył Mateusz Kulchawy - był to debiutancki gol filigranowego obrońcy w barwach Karkonoszy. Ostatecznie podopieczni Ołeksandra Szeweluchina wygrali 2:0 i odetchnęli z ulgą, bowiem odrobili 3 punkty do pauzującego w tej kolejce Chrobrego II Głogów.

Karkonosze Jelenia Góra - Odra Ścinawa 2:0 (0:0)

Karkonosze: Fościak - Kocot, Poszelężny, Czerwiński (46' Niemienionek), Wawrzyniak, Sutor, Giziński (46' Gargas), Bębenek (64' Lekszycki), Taran (70' Młodziński), Kulchawy.
Odra: Konopka - Koziarz, Bielica, Seta, Rytkowski, Postoł, Maślej (81'Wojciechowski), Dziedzina, Cichuta, Boguń, Obiała.

W tabeli IV ligi (gr. zachodniej) Karkonosze są wiceliderem i tracą do Chrobrego II Głogów 3 punkty. W następnej kolejce jeleniogórzanie zagrają w Grębocicach ze Spartą.