Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 25 maja
im. Grzegorza, Magdaleny

Jelenia Góra: Nie bądź smartzombie – kolejny etap

Środa, 12 stycznia 2022, 20:02
Aktualizacja: 20:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Towarzystwo Karkonoskie kontynuuje działania na rzecz bezpieczeństwa w mieście i regionie. Ciesząca się bardzo pozytywnym odbiorem akcja "Nie bądź smartzommbie" wkroczyła w kolejną fazę - na przystankach pojawiają się plakaty zaprojektowane przez uczniów jeleniogórskich szkół.

W ramach akcji 1,5 roku temu społeczność Szkoły Podstawowej Nr 8 w Jeleniej Górze namalowała przed pasami na ul. Różyckiego informacje ostrzegawcze, aby osoby wpatrzone w telefon zwróciły uwagę i zreflektowały się na rzecz własnego bezpieczeństwa.

Działamy na wyobraźnię - tak działa prewencja - podkreśla Mariusz Synówka, inicjator akcji.

Kolejnym krokiem młodzieży z SP 8 były spotkania z jeleniogórskimi przedszkolakami.

Maluchy, co prawda, nie mają jeszcze telefonów, ale mają je ich rodzice i rodzeństwo. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony przedszkoli publicznych i niepublicznych w Jeleniej Górze, ale są też zaproszenia z innych miejscowości - powiedział M. Synówka.

Następnie inicjatorzy ogłosili konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w ramach którego uczniowie mieli stworzyć plakaty odnoszące się do zjawiska "smartzombie". Po raz kolejny na akcję Towarzystwa Karkonoskiego przychylnie odpowiada Miejski Zakład Komunikacyjny w Jeleniej Górze, który udostępnił miejsca na plakaty w 10 wiatach przystankowych.

Zaprosiliśmy do współpracy 9 szkół ponadpodstawowych - odpowiedziało 6. Napłynęło 15 prac i za samo zaangażowanie wyróżnimy wszystkich - powiedział Mariusz Synówka.

W czwartek w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych odbędzie się gala, podczas której uczestnicy konkursu dostaną drobne upominki, a dla czterech szkół przewidziano nagrody. Co ciekawe, zaplanowano już następny etap akcji - uczniowie zaangażują się w kręcenie krótkich filmików, które mają zadziałać na wyobraźnię wpatrzonych w telefony... Efekty mają być wyświetlane na ekranach w autobusach MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknik wojskowy

Zabytkowe znalezisko

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Czytaj również

Czytelnik: PKS nas zlekceważył

Rodzinny festyn

Sprzątanie lasów

Jubileusz "Katolika"

Wspólne ćwiczenia

Leśne szkolenie

Służby: nie było skażenia wody

Święto miasta

Dzień Pszczół