Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Region: Narkotyki w altance i na strychu

Środa, 27 października 2021, 10:23
Autor: WAC
Fot. policja
Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Jeden miał konopie indyjskie na strychu, a drugi w altance na suszarce do prania.

Funkcjonariusze z komisariatu policji w Kruszynie zatrzymali mężczyznę, który w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych miał blisko 1,2 kg marihuany i kilka porcji metamfetaminy. Mundurowi najpierw w sypialni znaleźli woreczek z krystaliczną substancją, następnie na klatce schodowej zabezpieczyli foliowe opakowanie z suszem, a po wejściu na poddasze zobaczyli suszące się krzewy konopi indyjskich.

Natomiast policjanci z wydziału kryminalnego bolesławieckiej jednostki w altance ogrodowej użytkowanej przez 31-latka znaleźli dwa worki foliowe z suchymi już roślinami oraz suszarkę do prania, na której suszyły się konopie indyjskie. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli kilka porcji białej substancji. Jak się okazało mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka był poszukiwany i na kolejne 6 miesięcy trafił od razu do zakładu karnego.

W obu przypadkach testy przeprowadzone przez technika kryminalistyki potwierdziły, że zabezpieczone środki to marihuana i metamfetamina, łącznie blisko 2,5 kg narkotyków.

Przypomnijmy. Za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za posiadanie znacznych ilości grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymany za groźby

Wprowadził do obrotu fałszywe 100 zł

Ciastka dla obrońców granicy

Czytaj również

Para z narkotykami

Groził żonie, wybił szybę

Potrącenie na pasach

Wypadek na A4

Medycy wrócili z Tanzanii

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Nowa (stara) Lewica

Mikołaj w autobusie MZK

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu