Dolny Śląsk: Nareszcie wygrali

Środa, 24 października 2007, 0:00
Autor: Łukasz Stawski
Trzecie zwycięstwo ligowe piłkarzy Karkonoszy

W zaległym meczu XV kolejki IV ligi piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra pokonali na wyjeździe ostatnią w tabeli Nysę Zgorzelec 2:1 (1:1). Bylo to dla podopiecznych trenera Leszka Dulata trzecie zwycięstwo w rozgrywkach.

Jeleniogórzanie przystąpili do meczu osłabieni brakiem najlepszego strzelca Łukasza Kowalskiego, który zachorował na ospę. Pierwsze pół godziny meczu było nudnym widowiskiem, zaś na boisku nie działo sie nic interesującego. Jako pierwsi z marazmu otrząsnęli się goście i w 39 min. wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola uderzeniem z 16 metrów był Daniel Kotarba, który sfinalizował w ten sposób indywidualna akcję Tobiasza Kuźniewskiego. Trzy minuty później gospodarze, za sprawą Dariusza Trzonka doprowadzili jednak do wyrównania. W tej sytuacji duży błąd w ustawieniu popełnił Michał Dubiel, odsłaniając niemal całe światło bramki.

Początek drugiej połowy znakomicie ułożył się dla Karkonoszy, które w 51 min. ponownie wyszły na prowadzenie, zaś strzelcem gola po rzucie wolnym egzekwowanym przez D. Kotarbe był Wojciech Bijan. W kolejnych minutach strona przeważającą nadal byli jeleniogórzanie. W 61 min. przed znakomitą szansą na pokonanie bramkarza Nysy stanął Łukasz Kusiak, jednak w sytuacji sam na sam trafił w interweniującego goalkeepera. W 85 min. kolejnej okazji na podwyższenie prowadzenia dla jeleniogórzan nie wykorzystał Adrian Lis. Jego loob w sytuacji "sam na sam" doskonale wybronił bramkarz Nysy. W 88 min. gospodarze mieli wyborną szansę na wyrównanie, jednak strzał z bliskiej odległości Krzysztofa Lechowskiego, po dograniu z rzutu wolnego z boku pola karnego, wybił z bramki jeden z jeleniogórzan. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty za wygraną pojechały do Jeleniej Góry.

<b>Nysa Zgorzelec - Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (1:1)</b>
<b>Bramki:</b> Trzonek 42 min. oraz Kotarba 39 min. i Bijan 51 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Siatrak, Bijan, Wawrzyniak, Kuźniewski, Walczak (Józefiak 58 min.), Suchanecki, Zagrodnik (Lis 79 min.), Kotarba (Wajda 68 min.), Durlak, Kusiak (Wichowski 63 min.)