Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Jelenia Góra: Najlepsi w zawodzie w Handlówce

Środa, 9 kwietnia 2014, 8:27
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2014, 8:17
Autor: R. Moszak
Fot. R. Moszak
Najlepsi uczniowie szkół zawodowych subregionu jeleniogórskiego rywalizowali w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze w konkursach, w ramach Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku.

Kilkudziesięcioro adeptów sztuki gastronomicznej, fryzjerskiej oraz handlowej pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej rywalizowało w Handlówce o tytuł najlepszego ucznia w zawodzie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Popularna „Handlówka” dysponuje bowiem znakomicie wyposażonym centrum gastronomicznym, zmodernizowanym zapleczem do nauki zawodów fryzjerskich oraz nowoczesnymi pracowniami multimedialno-informatycznymi niezbędnymi w kształceniu sprzedawców i handlowców.

Do szkoły zjechały trzyosobowe reprezentacje techników i zasadniczych szkół zawodowych z całego subregionu jeleniogórskiego. O miano najlepszego ucznia w zawodzie walczyli (w kolejności chronologicznej): kucharze, technicy usług fryzjerskich, technicy obsługi usług gastronomicznych z technikami żywienia i gospodarstwa domowego, technicy handlowcy, sprzedawcy oraz fryzjerzy.

Każdorazowo uczniowie losowali jedno z napisanych przez ekspertów danej branży zadań konkursowych, a następnie przystępowali do jego realizacji. Komisja złożona ze specjalistów oceniała zarówno efekt końcowy, jak również inne elementy wykonania zadania. Zgodnie z regulaminem konkursów, oficjalne wyniki opublikowane zostaną wkrótce.

Wyłonieni w naszych konkursach zwycięzcy zmierzą się z najlepszymi z innych subregionów w ramach finałów, których pięć odbędzie znowu w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Stanisława Staszica w Jeleniej Górze. Zakończenie finałów zaplanowano na 15. kwietnia, a oficjalna gala laureatów i wyróżnionych najlepszych uczniów w zawodzie odbędzie się na przełomie maja i czerwca br. w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczniowie "ósemki" fotografowali region

Bez przełomu w sprawie oczyszczalni

Szkoły w komplecie

Czytaj również

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Wyznaczanie granic posiadłości na d. Śląsku

Straż miejska złamała prawo?

To ostatni dzwonek!  

Rozpoczął się proces

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Lot szybowcem nagrodą za najlepsze zdjęcia

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant