Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Jelenia Góra: Nagrody w konkursie plastycznym "Świat owadów" – wręczone

Piątek, 26 listopada 2021, 12:06
Aktualizacja: 12:13
Autor: Muzeum Przyrodnicze
Fot. Muzeum Przyrodnicze
W środę (24.11) nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu z cyklu "Znam przyrodę mojego miasta i regionu" pt. Świat owadów", który zorganizowało Muzeum Przyrodnicze. Celem konkursu było propagowanie problematyki przyrodniczej w regionie karkonoskim wśród dzieci i młodzieży.

Świat owadów w Karkonoszach i regionie jeleniogórskim, reprezentowany jest przez gatunki zasiedlające różne ekosystemy. Lasy, łąki, zbiorniki wodne i rzeki, ale również kształtowane przez człowieka obszary miejskie, tereny rolnicze czy ogrody, to miejsca gdzie możemy spotkać te niewielkich rozmiarów zwierzęta. Bogactwo entomofauny na naszym terenie warunkują szczególne warunki klimatyczne związane z piętrowym układem fauny i flory w zależności o wysokości nad poziomem morza. Wśród spotykanych przedstawicieli świata owadów znajdziemy wiele gatunków zagrożonych i objętych ochroną.

Zadaniem było namalowanie, narysowanie lub wykonanie inną dowolna techniką owadów w ich środowisku naturalnym. Praca mogła przedstawiać owady jednego lub kilku gatunków żyjących w Karkonoszach i regionie jeleniogórskim.

Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa. Po wnikliwej analizie i ocenie 249 prac, z 17 szkół podstawowych, komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić 34 uczestników.

Nagrody rzeczowe ufundowane przez Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze oraz nagrody przekazane przez firmę Jelenia Plast zostały wręczone przez dyrektor Mariolę Wojtaszek oraz przewodniczącego komisji konkursowej Leszka Kośnego - entomologa.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie za ich trud i czas poświęcony na wykonanie pracy. Doceniamy ich zaangażowanie i życzymy sukcesów w przyszłości a laureatom serdecznie gratulujemy - mówią organizatorzy z Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze-Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wieczór ze szkłem

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Festiwal Trzech Kultur

Czytaj również

Sypią się mandaty

Nie żyje Zofia Trojnar

Dla babć i dziadków

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Wystąpili aktorzy z Norwida

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Sylwestrowa uczta muzyczna w filharmonii

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Czarna Noc Sudecka w „Muflonie”