Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Nagrody prezydenta Jeleniej Góry dla firm i organizacji

Czwartek, 13 stycznia 2022, 12:46
Aktualizacja: 12:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym roku, ze względu na rządowe obostrzenia nie odbyło się spotkanie noworoczne z prezydentem Jeleniej Góry, zatem na początku 2022 roku wręczono nagrody za dwa lata.
To był trudny rok, nie zdawaliśmy sobie sprawy, że pandemia będzie tak długo z nami. To był czas, kiedy pożegnaliśmy naszych przyjaciół, znajomych, czas zmian w urzędzie i jednostkach kultury, ale najważniejsze, że inwestycje zostały zrealizowane - mówił o minionym roku Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Za rok 2020 wyróżniono trzy firmy: Przychodnię Zabobrze sp. z o.o., Germania Mint sp. z o.o. (dawniej Kurowski Group), Love Krove, a organizacją pozarządową roku został Miejski Klub Sportowy Karkonosze Jelenia Góra.

Jestem przekonany, że w obfitej galerii naszych pucharów, statuetek to będzie najcenniejsza nagroda, którą postawimy w honorowym miejscu. To największe wyróżnienie, jakie klub mógł otrzymać ze strony miasta. Nasza ciężka praca została dostrzeżona i jesteśmy zaszczyceni - wyznał Tomasz Kowalczyk, prezes MKS Karkonoszy, czyli klubu z sekcjami męskiej piłki nożnej i żeńskiej piłki ręcznej. Jak mówi prezes, w sumie w barwach biało-niebieskich trenuje regularnie ok. 500 osób.

Wśród nagrodzonych za rok 2021 znaleźli się: Meinert sp. z o.o. – Komponenty ARCUS, Alkemie Group, „KSJ Development sp. z o.o.” Spółka Komandytowa oraz "Nasza Fundacja".

Ta nagroda to motywacja do dalszego działania. Dla nas najważniejsze, żeby działać na rzecz drugiego człowieka. Jesteśmy po to, żeby w kryzysie psychicznym pomagać - powiedział Rafał Biesiada, wiceprezes Naszej Fundacji, terapeuta.

W części artystycznej wydarzenia wystąpiło trio Vocalis (Joanna Moryc, Anna Skóra, Róża Wysocka).

Ogłoszenia

Czytaj również

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Uciekinier w… szałasie

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Czytaj również

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Nie było skażenia wody

Świętowali strażacy

Wstydliwy problem w parku

Protest kierowców na Orlenie

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Ścieki w Kamiennej

Co dalej ze szpitalem Bukowiec?

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych