Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Jelenia Góra: Nadszedł czas egzaminu dojrzałości

Wtorek, 4 maja 2021, 9:20
Aktualizacja: 9:29
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (4.05) maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego. W Jeleniej Górze do matury podeszło 920 osób.

O godz. 9:00 wystartował egzamin na poziomie podstawowym z języka polskiego. Na środę zaplanowano matematykę, a w czwartek przyjdzie czas na język angielski. W piątek chętnych czeka angielski rozszerzony, a w przyszłym tygodniu przyjdzie czas na rozszerzony poziom z języka polskiego, matematyki i innych - wybranych przedmiotów. Matury mają potrwać do 20 maja, a co istotne dla abiturientów szkół średnich - nie będzie egzaminów ustnych.

Jak podaje Urząd Miasta, w jeleniogórskich szkołach w tym roku do egzaminu dojrzałości podeszło 920 uczniów.

Odwiedziliśmy I LO im. S. Żeromskiego, gdzie do egzaminu przystąpiło 186 osób.

Jestem lekko zestresowana, ale uczyłam się na tyle dużo, że jestem dobrej myśli - wyznała Julia Malinowska, która przyznaje, że musiała znacznie więcej czasu poświęcić na naukę z powodu braku nauki stacjonarnej. - Największą trudność na j. polskim mogą mi sprawić "Dziady", bo ciężko mi zrozumieć tę lekturę. Na matematyce nie powinno być problemu - dodała J. Malinowska, która zamierza studiować położnictwo lub inny kierunek medyczny.
Nauczanie zdalnie to nie jest to. Połowę nauki zdalnej spędziłem w pracy - wyznał Jakub Chrapusta, który obawia się najbardziej matematyki. - Ma to być najłatwiejsza matura od lat i mam nadzieję, że to się sprawdzi - dodał abiturient z I LO.
Przez nauczanie zdalne było ciężko, ale jakoś daliśmy radę. Wspomagałam się filmikami na YouTube itp. Uważam, że moje przygotowanie to w większości moja zasługa, ale nauczyciele też się starali pomóc, jak tylko się dało - powiedziała Patrycja, która bardziej obawia się języka polskiego, niż matematyki.
Ciężko było się przygotować. Musieliśmy bardziej sami się skupić na nauce. Myślę, że jestem w miarę dobrze przygotowana - dodała Justyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nagrody wręczone

Odznaczenia dla opozycjonistów

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Czytaj również

Wiceminister odwiedził jeleniogórskie uczelnie

Piknikowo z Robertem Biedroniem

W Jeleniej Górze trwa nabór do szkół średnich

W Dzień Dziecka o nowej szkole w Mysłakowicach

Janowickie święto dzieci

Uczniowie „8” wyprzedzili zmiany w prawie  

Manewry strażaków

Uczniowie gościli saperów

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza