Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: Na rowerach podziękowali Mai Włoszczowskiej

Niedziela, 26 września 2021, 9:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (25.09) w Parku Paulinum odbył się wyścig Maja Włoszczowska MTB Race, który był pożegnaniem jeleniogórzanki z polskimi kibicami. Zanim dwukrotna wicemistrzyni olimpijska ruszyła na trasę, kilkaset osób przejechało rowerami spod Galerii Sudeckiej na Paulinum, aby podziękować Mai za reprezentowanie Jeleniej Góry i całego kraju.

Jeleniogórska Szprycha to kolejna impreza po Paradzie Rowerów, która ma integrować miłośników jazdy na rowerze w naszym regionie. Pierwsza edycja "szprychy" została zainicjowana, aby w dużej grupie udać się na Paulinum i kibicować Mai Włoszczowskiej w ramach weekendu wieńczącego karierę sportową jeleniogórzanki. Organizatorzy z Bike Maratonu przygotowali dla uczestników 1000 koszulek okolicznościowych.

Szkoda, że Maja kończy karierę, ale też ma swoje lata i trzeba pomyśleć o rodzinie, mieć swoje prywatne życie. Dla Jeleniej Góry zrobiła bardzo dużo, podobnie jak my - promuje nasze miasto - powiedział Bolesław Osipik, który wraz z bratem Mieczysławem wziął udział w przejeździe na Paulinum.

Prezydent Jeleniej Góry cieszy się, że sporo osób chciało w ten sposób podziękować kolarce górskiej i przekonuje, że jest miejsce na imprezę podobną do Parady Rowerów, choć nie wyklucza połączenia obu inicjatyw.

Dziękujemy Mai za kilkanaście lat godnego reprezentowanie Polski i Jeleniej Góry na świecie. Mam nadzieję, że Jeleniogórska Szprycha wpisze się w kalendarz imprez. Staramy się być miastem rowerów i dwie przejażdżki to nie jest za dużo - dodał Jerzy Łużniak, który również pokonał trasę na rowerze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Duże zainteresowanie pandemią cenzury

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Jeleniogórzanie z medalami – Kasia Tkacz ze srebrem!

Czytaj również

Podwyżki dla starosty i radnych

Nowa (stara) Lewica

Nasi w Lubinie nie zawiedli...

Ciastka dla obrońców granicy

Mikołaj w autobusie MZK

Absolutny pokaz siły – jesteśmy drudzy w Polsce!

Kto zdobędzie mistrzostwo w siatkówce?

Zacięta rywalizacja – zwycięstwo Norwida

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych