Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Powiat: Na pomoc osobom bezdomnym

Środa, 1 grudnia 2021, 9:23
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Dzielnicowi ze Szklarskiej Poręby wraz ze strażnikiem miejskim realizując działania pomocowe w ramach akcji „Zima” 29 listopada 2021 roku sprawdzali dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogły przebywać osoby potrzebujące pomocy, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury mogło być zagrożone.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie wraz ze strażnikiem miejskim sprawdzali miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, których życie i zdrowie z uwagi na niskie temperatury może być zagrożone.

Akcja miała na celu zebranie informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych, udzielanie tym osobom niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur , a także udzielanie wszelkiej pomocy w granicach posiadanych kompetencji.

W przypadku spotkania osoby bezdomnej będącej pod wpływem alkoholu policjanci w zależności od sytuacji odwożą taką osobę do ogrzewalni w Jeleniej Górze bądź umieszczają w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Takie osoby najczęściej z powodu wypitego alkoholu nie odczuwają zimna, a są najbardziej narażone w niskich temperaturach na śmierć z powodu wychłodzenia organizmu.

Policja prosi o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których, życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Księgowa posiedzi!

Anielska wystawa

63 lata Karkonoskiego Parku Narodowego

Czytaj również

Złodzieje samochodu zostali zatrzymani

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei

Auto wypadło z zakrętu

Pod opieką pijanej matki

Bolid na niebie  

Goprowcy podsumowali miniony rok

Ukradł ojcu samochód

Odpowie za włamania