Czytających: 11126
Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: "Na luzie jedną"

Poniedziałek, 11 listopada 2019, 9:18
W 7. kolejce rozgrywek I ligi kobiet Karkonosze Jelenia Góra po zaciętym meczu pokonały Zgodę Ruda Śląska. To trzecie zwycięstwo biało–niebieskich, które po kiepskim początku sezonu prezentują się coraz lepiej.

Początek spotkania był wyrównany – do stanu 5:5, kiedy to jeleniogórzanki przejęły inicjatywę i w 18. minucie prowadziły 10:5. Dobry okres gry miejscowych nie trwał długo i ekipa z Rudy Śląskiej w 27. minucie doprowadziła do wyrównania 11:11. Końcówka pierwszej połowy to znowu lepsza skuteczność Karkonoszy i prowadzenie do przerwy 13:11.

Po zmianie stron podopieczne Dili Samadovej znowu nie mogły wejść we właściwy rytm i w 37. minucie było 14:16. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięła nasza najlepsza snajperka – Agnieszka Kowalska, która dokładając 4 bramki doprowadziła do stanu 18:17. Spotkanie rozegrane w hali przy ul. Złotniczej do końca trzymało w napięciu, bowiem każdy błąd mógł być na wagę punktów do ligowej tabeli. Wojnę nerwów lepiej wytrzymały miejscowe, które w końcówce prowadziły 24:22 i 25:23, a mecz zakończył się wynikiem 25:24.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – KS Zgoda Ruda Śląska 25:24 (13:11)

Karkonosze: Michalewicz, Grabarczyk – Kowalska 12, Drozdowska 5, Kanicka 5, Bielecka 1, Grzejszczak 1, Starczyk 1, Klimaszewska, Kołecka, Kowalik, Weber, Wrotniewska.
Zgoda: Podsiedlik, Wróbel – Krzymińska 4, Zelek 4, Chruścińska 3, Krzysteczko 3, Kuberek 3, Korbel 2, Zioła 2, Kawalec 1, Kita 1, Prokop 1, Kulik, Nawrocka, Zawada.
Kary: brak (Karkonosze) – 8 minut (Zgoda)
Sędziowały: Monika Bązi (Opole), Melania Kessler (Dobrzeń Wielki).
Widzów: 100.

W następnej kolejce Karkonosze zagrają we Wrocławiu z Handballem-28 (16.11, godz. 19:00). W tabeli I ligi (gr. B) na prowadzeniu jest MTS Żory (18 pkt.), drugi jest SPR Olkusz (18 pkt.), a trzecia Korona Kielce (12 pkt.). Karkonosze z dorobkiem 9 punktów są na 6. pozycji i mają taki sam dorobek jak nasz najbliższy rywal ze stolicy Dolnego Śląska.