Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

Jelenia Góra: My nie gryziemy, czyli poznaj psi język – dzisiaj na Placu Ratuszowym

Piątek, 11 kwietnia 2014, 10:59
Aktualizacja: 11:50
Autor: Organizator
Dzisiaj (11.04.) przed Ratuszem na Rynku w Jeleniej Górze stanęła wielka amerykańska ciężarówka marki Freightliner, należąca do Fundacji Ewy Naworol, która właśnie rozpoczęła kolejny sezon swojej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "My Nie Gryziemy" skierowanej do dzieci i młodzieży.

Do godziny 16.00 na pokładzie ciężarówki prowadzane będą otwarte i darmowe prelekcje edukacyjne dla dzieci - bezpieczeństwo obcowania ze zwierzętami i profilaktyka ataków i pogryzień przez psy.

Jak działa zwierzęcy instynkt? Jak czytać ich mowę ciała? Podczas prelekcji będzie można nauczyć się przewidywania zachowań i reakcji czworonogów dyktowanych ich kodem genetycznym i instynktem odziedziczonym po ich dziko żyjących przodkach a także poznać zasady unikania zagrożeń wynikających z
kontaktów ze zwierzętami oraz bezpieczne procedury zachowania się podczas ewentualnego ataku przez psa.

Oprócz mowy zwierząt, dzieci dowiedzą się o czynnikach wpływających na zdrowie i długie życie pupili, o potrzebie dobrego traktowani zwierząt, właściwej pielęgnacji i odpowiednim żywieniu a także o konieczności zachowania czystości podczas spacerów z psem.

Wszyscy słuchacze będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zdrowia i behawiorystyki psów i kotów na przykładzie zaprzyjaźnionych zwierzaków. Na wszystkie dzieci, które wezmą udział w szkoleniach czekają kolorowe upominki.

- Na prelekcje zapraszamy zarówno tych, którzy są opiekunami czworonogów jak i tych, którzy w przyszłości chcieliby wychowywać zwierzaka i cieszyć się jego zdrowiem i radością – zachęcają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konary zablokowały jaz

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Święto Kaszanki

Czytaj również

Tak się ptaków nie dokarmia

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Dzień Tańca

Jest już jaśniej

Na pamiątkę d. cmentarza

Rozpoczął się proces

Nowe stawki za odpady

Tak nie wolno parkować!

Straż miejska złamała prawo?