Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 maja
im. Aleksandry, Feliksa

Piechowice: Muzyczne spacery po Piechowicach

Czwartek, 30 lipca 2020, 9:17
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 9:11
Autor: WAC
Fot. POK Piechowice
Już jutro (31.07) Piechowicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Śpiewaczy " Szklarki" zapraszają mieszkańców na pierwszy z cyklu spacerów muzycznych, realizowanych w ramach projektu "Szklarki Mieszkańcom".

To pomysł piechowickich "Szklarek" na przeciwdziałanie apatii i izolacji społecznej spowodowanej pandemią. W sześć kolejnych piątków grupa wokalna wraz z towarzyszeniem skrzypka i akordeonisty będzie spacerować śpiewając w różnych rejonach miasta.

Pomysł śpiewania dla mieszkańców Piechowic wyszedł od Urszuli Musielak - kierownika zespołu, a w porozumieniu z dyrektor POK Anną Kalisz doprecyzowano formułę i ustalono szczegóły spacerów muzycznych - mówi Emanuela Czujowska z POK. - Muzyczne spotkania w popularnych miejscach miasta mają zachęcić naszych mieszkańców do posłuchania lub przyłączenia się do wspólnego śpiewania.

Projekt "Szklarki Mieszkańcom" jest dofinansowany z programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego wartość to 3300 złotych, z czego dofinansowanie z LGD to 3000 zł a wkład własny POK to 300 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Wałbrzychu chcieli zmuszać do szczepień, a w Jeleniej Górze?

Na dawnych pocztówkach

Zaczytaj się z Jelonką.com

Czytaj również

Zabawa z wikliną

Wycieczka do Zagórza

Wspomnienie poety

Agata Zbylut i obietnica lepszego jutra w BWA

Punkt szczepień wystartował

Pestka startuje w środę!

Karolina Czarnecka na otwarcie Pestki

Fuszerka po terminie?

Jelenia Góra w programie „Czyste Powietrze”