Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Jelenia Góra: Muniek wystąpił w JCK

Poniedziałek, 13 września 2021, 11:14
Aktualizacja: 11:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kilkukrotnie przekładany koncert Muńka Staszczyka doszedł do skutku. W sobotni wieczór (11.09) lider zespołu T. Love wystąpił w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury ze swoim projektem Muniek i Przyjaciele, a więc w wersji akustycznej.

Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta ,,Muńka" Staszczyka, lidera formacji T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman - gitara akustyczna oraz Janek "Jahlove" Pęczak - gitara akustyczna.

Zygmunt Staszczyk (znany jako Muniek Staszczyk) to współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję. W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to ,,Garaż"; (1984), "IV LO"; (1985) i ,,Autobusy i tramwaje"; (1988). W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Udzielał się także m.in. w formacjach Szwagierkolaska i Paul Pavique Movement.

(źródło: jck.pl)

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Niezwykły spektakl i koncert

Piknik miejski za nami

Czytaj również

Remont na obwodnicy

Otwarcie winiarni noblisty

Co u Młodych Duchem?

Festiwal wystartował

30 lat Straży Miejskiej

Galeria Piosenki Pięknej – już wkrótce!

Wystartowało polskie Davos

Wernisaż wystawy Konrada Tomaszewskiego – wkrótce

Posłanka Lewicy: Bóg alimentów nie płacił