Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Msza w intencji strażaków

Czwartek, 5 maja 2022, 6:05
Autor: WAC
Fot. WAC
O opiekę do swojego patrona czyli świętego Floriana modlili się wczoraj (4.05) strażacy zawodowi oraz ochotnicy podczas mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

Okazją do wspólnej modlitwy był obchodzony 4 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka. Uroczystej mszy przewodniczył proboszcz zabobrzańskiej parafii, a jednocześnie kapelan powiatowy strażaków ks. Stanisław Bekes. Obecny był też kapelan strażaków diecezji legnickiej ks. Tomasz Biszko. O szczególną oprawę nabożeństwa zadbali też strażacy asystując przy ołtarzu.

Msza święta w dniu naszego patrona św. Floriana jest stałym elementem obchodów święta strażaka w Jeleniej Górze i powiecie karkonoskim – mówi komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze bryg. Andrzej Ciosk. - To dzień kiedy świętujemy i jesteśmy radośni. Modlimy się o to, aby nasze działania były bezpieczne i abyśmy tyle razy wrócili z akcji, ile razy wyjeżdżaliśmy. W tym dniu pamiętamy także o naszych zmarłych kolegach. Wraz z druhami OSP odwiedziliśmy dziś ich groby, aby zapalić symboliczne światełko pamięci i prosić o wsparcie tam z góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jutro zlot motocykli

Będą miejskie skwery przyjazne zapylaczom

Finał sezonu

Czytaj również

Wkrótce kąpielisko na kowarskiej wyspie

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Wiatr łamał drzewa

Zamknięty niebieski szlak

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Woda "za darmo"?

OSP z nowym wozem

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium