Zalogowanych: 4

Jelenia Góra: MSBL: Zacięta walka w pierwszych spotkaniach finałowych

Poniedziałek, 21 maja 2012, 16:21
Aktualizacja: 0:15
Old Starz Sobieszów zremisował 53:53 z ekipą BasketPlanet Złotoryja w pierwszym pojedynku finałowym rozgrywek MOS Sudetów Basket Ligi. W pierwszym starciu o trzecią pozycję w lidze Sudety Juniorzy ograli 46:42 Matadorsów.

Mecz o miejsce 3

Sudety Juniorzy – Matadors – 46-42 (12-11, 13-7, 7-11, 14-13)

Sudety Juniorzy – Ostrowski 11, Taraszkiewicz 8, Kiljan 7, Drąg 6, P.Dąbrowski 4, Nadolski 4, Regner 4, Ł.Dąbrowski 2.

Matadors – Radziszewski 15, Gniadzik 9, Popkowski 7, Binek 6, Lisiecki 3, Dziedzic 2, Głąbicki.

MVP Meczu – Patryk Ostrowski (Eval 14)

Pierwszy mecz finałowy

Old Starz Sobieszów – Basketplanet Złotoryja – 53-53 (10-12, 14-13, 17-16, 12-12)

Old Starz – B.Kiciński 16, Góra 16, Kozak 14, Spyrka 4, Klimczak 3, Nowak, Bujak.

Basketplanet – Nowicki 25, Kaczmarek 12, Pachuta 6, Sokół 5,Tkaczuk 3, Ćwirzyk 2, Goleń.

MVP Meczu – Barłomiej Kiciński (Eval 17)

Double – double:
- Marcin Radziszewski (Matadors) – 15 punktów, 10 zbiórek

Krotność double – double:
6 razy - Radosław Suchecki (Miszcze)
5 razy - Robert Walaszek (AA Amator)
4 razy - Szymon Jaszczur (Miszcze), Mateusz Kaczmarek (Basketplanet).
3 razy - Błażej Binek (Matadors), Jakub Kudłacik (Dzikie Knury), Tomasz Góra (Old Starz)
2 razy –Michał Gazda (CMG), Adrian Pabisz (Mbuti), Dariusz Dobrowolski (Matadors)
1 raz – Kamil Chrustowski (CMG), Mateusz Tkaczuk (Basketplanet), Bartłomiej Kiciński (Old Starz), Maciej Czornij (Thunder BT), Jakub Popkowski (Matadors), Nikodem Ćwirzyk (Basketplanet), Michał Kanecki (Thunder BT), Marcin Radziszewski (Matadors)

MVP kolejki – Bartłomiej Kiciński (Old Starz)

- Mateusz Kaczmarek – Basketplanet

W I turze eliminacji konkursu rzutów za 3 punkty wystąpią zawodnicy z następujących zespołów: Mbuti, CMG, Thunder BT, Dzikie Knury, AA Amator, natomiast w II turze zawodnicy z zespołów: Miszcze, Matadors, Sudety Juniorzy, Basketplanet, Old Starz.

Przypominam, że mecze o 3 miejsce i finał toczą się systemem mecz-rewanż. Jeżeli drużyna przegra jeden z meczów walkowerem to przegrywa całą serię. W pojedynczym spotkaniu jeśli po 40 minutach jest remis to dogrywki nie rozgrywa się.

W związku z tym, iż w systemie mecz-rewanż może mieć znaczenie, który mecz był rozgrywany „u siebie” a który „na wyjeździe” informuję iż gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły sklasyfikowane na niższej pozycji po rundzie zasadniczej.

W przypadku gdy w dwumeczu jest remis w małych punktach decyduje większa liczba punktów rzucona przez zespół „na wyjeździe”. W przypadku dalszego remisu sędziowie zarządzą dogrywkę.

MVP Meczu zostaje zawodnik ze zwycięskiej drużyny o najwyższym wskaźniku eval. MVP Kolejki zostaje zawodnik z najwyższym wskaźnikiem eval wśród MVP Meczu.