Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 17 stycznia
im. Antoniego, Jana

Jelenia Góra: MPGK odśnieża

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 10:10
Aktualizacja: 10:18
Autor: MPGK
Fot. MPGK
Od niedzielnego popołudnia do poniedziałkowego poranka odśnieżające miasto samochody MPGK przejechały ponad 550 km. Od godz. 4.00 ponad 50 pracowników firmy zajmowało się utrzymaniem podległych spółce chodników oraz - przede wszystkim - przejść dla pieszych.

MPGK ma dbać o prawie 254 kilometry miejskich dróg i ulic. Podobnie jak w całym kraju, są one podzielone na cztery kategorie odśnieżania ulic i piątą kategorię - chodników. W pierwszej znajdują się drogi krajowe, aleje Solidarności i Jana Pawła II czy ul. Wolności. Na końcu znajdują się uliczki boczne - osiedlowe.

Ponad 2,5 tys. ton soli zgromadziło MPGK w oczekiwaniu na zimę. Kolejne pół tysiąca ton czeka zarezerwowane u dostawcy. W stosunku do ubiegłego roku sól podrożała niemal o 100 proc. Jakby tego było mało, trudno ją kupić. Przezorne MPGK zdobyło ją na przełomie lata i jesieni.

W razie opadów śniegu, do zimowej akcji gotowych jest ponad 50 pracowników firmy, pracujących na co dzień w trzech różnych działach. Mają oni do swojej dyspozycji: osiem piaskarko - solarek, trzy samochody ciężarowe o ładowności 8 ton, które mogą być przeznaczone także do wywozu śniegu, siedem ciągników opłużonych wyposażonych w rozsypywacze, pług wirnikowy, trzy pługi lekkie z nośnikami, dwie ładowarki oraz inny, specjalistyczny sprzęt, używany w razie potrzeby. To wystarcza nawet podczas obfitych opadów śniegu.

MPGK odśnieża również - gdy jest taka potrzeba także nocą - część miejskich chodników (np. Pl. Ratuszowy, Pl. Piastowski, część ul. Wolności) o łącznej powierzchni ponad 239 tys. metrów kwadratowych. Za zdecydowaną większość chodników odpowiadają jednak właściciele lub zarządcy stojących przy nich nieruchomości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Śnieżce mocno wieje

Dzień Pizzy

Wyłoniono wykonawcę hali serwisowej

Czytaj również

Zagospodarują park

Dla babci i dziadka

Kowary spłacają długi

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei

Przyjedzie dentobus

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Orszak przeszedł ulicami Jeleniej Góry

Żerom wspiera Michała – będzie koncert!

Nie bądź smartzombie – kolejny etap