Czytających: 11464

Jelenia Góra: MP U–18: Znowu powalczyli

Niedziela, 31 marca 2019, 13:34
Aktualizacja: 17:16
Juniorzy Sudetów Jelenia Góra mimo dwóch porażek w ćwierćfinałowym turnieju Mistrzostw Polski, którego są gospodarzem – w ostatnim dniu mieli szansę na wywalczenie awansu do kolejnej fazy. W konfrontacji z Ursynowem Warszawa, z którym musieli wygrać różnicą minimum 7 punktów, przegrali po meczu walki 59:63.

Podopieczni Łukasza Niesobskiego po raz kolejny z opóźnieniem złapali koncentrację w meczu, bowiem już po 5 minutach przegrywali 4:13, a chwilę później 5:15. Ku zadowoleniu miejscowej publiczności, w końcówce pierwszej i na początku drugiej kwarty - punkty zdobywali wyłącznie jeleniogórzanie, co pozwoliło objąć prowadzenie 20:15 (w 14. minucie). Przed przerwą ekipa z Warszawy przebudziła się i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 26:31. Po zmianie stron gospodarze podjęli walkę - przed decydującą odsłoną było jedynie 42:44, jednak do końca meczu Ursynów nie pozwolił Sudetom na zbyt wiele, zbudował sobie przewagę, która w końcówce stopniała do 4 "oczek" i tym samym zespół ze stolicy mógł cieszyć się z awansu do półfinałów Mistrzostw Polski. Z pierwszego miejsca w grupie wyszła Arka Gdynia, która odniosła w Jeleniej Górze komplet zwycięstw.

KS Sudety Jelenia Góra - UKS Gim92 Ursynów Warszawa 59:63 (11:15, 15:16, 16:13, 17:19)

Sudety: Lis 14, Grześkiewicz 13, Białachowski 12, Walaszek 9, Wielgus 4, Koper 3, Pawłowski 2, Dekurniewicz 2, Kwiatoń, Wierzbicki.
Ursynów: Kubiak 19, Baczyński 16, Kurowski 9, Adamiak 9, Kania 6, Snopek 4, Sulima, Stefański, Lisewski.

UKS MOS Bytom - Asseco Arka Gdynia 64:96 (16:31, 13:27, 13:17, 22:21)