Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Karpacz: Motylowy chłopiec w Muzeum Zabawek

Wtorek, 30 listopada 2021, 5:59
Autor: WAC
Fot. Miejskie Muzeum Zabawek
W Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu kilka dni temu odbył się wernisaż nowej wystawy czasowej „Motylowy chłopiec” autorstwa Patrycji Augustyn.

Malarstwo Patrycji Augustyn poświęcone jest 11-letniemu synowi - Tristanowi, który wymaga stałej opieki. Patrycja zainteresowała się malarstwem, które miało pomóc chłopcu. Ta terapia sztuką stała się najpierw ich wspólną zabawą, a potem pasją mamy.

Malarkę dziwiło, jak jej syn inaczej postrzega rzeczy, które ona widziała.

Malowaliśmy zebrę - opowiada P. Augustyn. - Ja nadałam kształt, syn zrobił barwy. To nie były typowe kolory zebry, zupełnie inne. Pomyślałam, czy w malarstwie wszystko musi być dokładne, przewidywalne, równe, proporcjonalne?

Przewodnim motywem twórczości autorki jest portret syna, którego nazwała „ motylowym chłopcem”. Powstała cała seria obrazów - kolorowych, świeżych, intuicyjnych.

Autorka maluje amatorsko, ale potrafi wykreować barwny świat, który przenosi nas w krainę baśni i fantazji - mówi dyrektor Miejskiego Muzeum Zabawek w Karpaczu Agnieszka Lemiszewska. - Na błękitnych tłach unoszą się zwierzęta, kwiaty, motyle, elfy. Malując swoje prace autorka przenosi się w inny świat, w którym czuje się dobrze. Natomiast odbiorcy jej sztuki, mogą uśmiechnąć się, poczuć spokój i może melancholię.

Wystawę „Motylowy chłopiec” można oglądać do 9 stycznia 2022r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pierwsza premiera

Anielska wystawa

Swastyki w Parku Zdrojowym

Czytaj również

Pożar skrzynek elektrycznych w wieżowcu

Spektakl „Paradox” wraca do Jeleniej Góry  

W muzeum instrumentalnie

Żydzi w Jeleniej Górze – spotkanie w książnicy

Serce WOŚP już na rondzie

Wystąpili aktorzy z Norwida

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

U „Młodych Duchem”

Zagra Wspólna Wędrówka