Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Kowary: Mostki w kwiatach

Poniedziałek, 14 czerwca 2021, 7:01
Autor: WAC
Fot. WAC
Dzięki środkom unijnym jakie Urząd Miasta w Kowarach otrzymał za pośrednictwem LGD Partnerstwo Ducha Gór efektowną, kwiatową oprawę zyska osiem mostków na tamtejszej starówce.

Mosty, które zostaną ukwiecone, w ramach projektu grantowego  „Wenecja Karkonoszy – Kwiatowy Festiwal Ducha Gór”, wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kowar. Spośród 18 propozycji największe uznanie kowarzan zyskały: Most Staromiejski, Mostek Miłości, Most przy kaplicy Św. Anny, Most Smyrneński, Most Młynarza, Most przy Fabryce Dywanów, Most Gielniaka, Most przy Alei Wolności.

Mosty i mostki, które uzyskały największą liczbę głosów zostaną ukwiecone. Warsztaty nasadzeniowe odbędą się 26 czerwca i 3 lipca w godzinach 10.00 – 12.00. Finałem projektu będzie zaplanowany na 26 września Kwiatowy Festiwal Ducha Gór. W jego trakcie zaplanowano rozegranie gry terenowej z trasą biegnącą po udekorowanych mostkach i kładkach. Tego samego dnia odbędzie się festyn, w trakcie którego odbędą się warsztaty dla dzieci i dorosłych, występy sceniczne oraz targi produktów lokalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ucierpiały drogi i domy

Spotkanie PiS zakłócone

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Czytaj również

Relacja z JAPFEST 2021  

Rekonstrukcja w bazylice

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Zaprezentowali Polski Ład

Show Rufiego Rafiego

Dwa małe bantengi

Zderzenie czterech samochodów

Zlot dla krasnali

Skok w blok wystartował