Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Jelenia Góra: Mostek (za bardzo) "garbaty"?

Piątek, 13 listopada 2020, 6:01
Autor: WAC
Fot. Czytelnik
W ostatnich dniach w sieci pojawiło się wiele komentarzy na temat wyremontowanego mostku w ciągu ścieżki rowerowo – pieszej pomiędzy ulicami Powstańców Śląskich, a Wiejską w Jeleniej Górze. Zdaniem internautów mostek po remoncie stał się bardziej stromy.
To sprawia, że wjazd rowerem czy też podejście przez osobę starszą lub z wózkiem dziecięcym stanowi duże wyznanie - zwraca uwagę m.in. pan Jerzy, który przysłał nam zdjęcia tej przeprawy (dziękujemy) i dodaje, że zabrakło też brak barierek zabezpieczających przed wpadnięciem do wody.

Jak informuje Damian Kostka z Urzędu Miasta, wchodzący obecnie na most czynią to nielegalnie, gdyż jest on w dalszym ciągu terenem prac. Wykonawca inwestycji kilka razy zabezpieczał wejście na mostek. Za każdym razem jednak zabezpieczenia te były niszczone.

Inwestycja w dalszym ciągu trwa, a jej zakończenie planowane się na koniec listopada - mówi D. Kostka. - Dziś (13.11) na moście będą montowane barierki. Podkreślam, że ten most jest jedynie remontowany nie zaś przebudowywany. Jego krzywizna nie uległa zmianie. Stał się on jedynie większy o grubość kostki brukowej, którą wyłożono jego nawierzchnię - wyjaśnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Odznaczenia dla opozycjonistów

Puścili ruch bez uzgodnienia

Czytaj również

Zbyt łagodny wyrok?

Festyn U Świętego Pankracego  

Fuszerka po terminie?

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Żółta kartka dla burmistrza

Ruszyła budowa obwodnicy

Oczyszczalnia po modernizacji  

Budowa DCS z lotu ptaka  

Piknikowo z Robertem Biedroniem