Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Młodzież na scenie JCK

Sobota, 21 maja 2022, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Młodzieżowa grupa teatralna STA-ART zaprezentowała kolejne efekty warsztatów prowadzonych przez Łukasza Dudę z Teatru Odnalezionego. W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury widzowie obejrzeli "Naszą klasę"
Spektakl jest finałem sześciomiesięcznej pracy warsztatowej młodzieży uczestniczącej w treningach aktorskich. „Nasza Klasa” to przedstawienie odwołujące się do dzieciństwa. Naszej własnej historii ze szkolnej ławki, w której niejednokrotnie podejmowaliśmy najważniejsze decyzje naszego ówczesnego życia. Pierwszaki debiutujący w nowym świecie odkrywają magię zabawy, kłótni, rozterek oraz pierwszej miłości - powiedział reżyser Łukasz Duda.
Spektakl to wehikuł, który w idealny sposób przenosi w czasie. Poszukiwanie wiarygodności w kreowaniu postaci oraz nadanie charakteru to zadanie trudne, ale daje możliwość konfrontacji z własną historią. Z moją szkolną ławką, która niejednokrotnie stawała się inspiracją do poszukiwania marzeń oraz odkrywaniem wartości, które towarzyszą nam po dziś dzień, wypierając niejednokrotnie konwenanse, na które jako dzieci nie mieliśmy czasu. Czy to było złe? - dodał twórca grupy STA-ART.

Inspiracja - Gościnny, Sempe, Lear.
Reżyseria - Łukasz Duda
Scenografia - Wiktor Szybałdin, Łukasz Duda
Opracowanie plastyczne - Magdalena Rzeszutek
Światło - Łukasz Izdebski
Dźwięk - Piotr Warszewski/ Robert Kuryś
Obsada: Miłosz Andrzejewski, Amelia Bednarz, Oliwia Czerniak, Anna Jackiewicz, Klara Klin, Oliwia Kulis, Kuba Koziara, Anna Ozga, Karol Paciejewski, Julia Salabura, Agata Zapora, Łucja Zawadzka, Błażej Zawadzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

"Przebudzenie" w GOK–u

Czytaj również

LAS Festival

Gruzińskie opowieści

Uciekinier w… szałasie

Wystawa "Przeniesienie"

Ścieki w Kamiennej

Koncert dla taty

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Koncert jubileuszowy