Jelenia Góra: Młodziczki MKS MOS słabsze od zgorzelczanek

Poniedziałek, 30 listopada 2009, 11:07
Aktualizacja: 11:10
Autor: ahawer
Zespół młodziczek MKS MOS Karkonosze w derbach byłego województwa jeleniogórskiego niestety uległ rówieśniczkom ze Zgorzelca 72:77

O wygranej gości zadecydowała pierwsza kwarta, którą nasze dziewczęta przegrały aż 9:26. Dziewczyny wyszły na parkiet bardzo spięte co przełożyło się na grę. Druga kwarta to już walka punkt za punkt i ostatecznie po pierwszej połowie przegrywaliśmy różnicą aż 18 punktów.

Po przerwie na parkiet wyszedł zupełnie inny zespół, który bardzo chciał wygrać co przełożyło się na wydarzenia na parkiecie. Nasz zespół dosyć systematycznie zaczął odrabiać straty i po trzeciej kwarcie wygranej przez nasz zespół 25:14 przegrywaliśmy już tylko 62:55. W tej kwarcie bardzo dobrze zagrała Kaja Żmijewska, która brylowała w walce
pod tablicami. Czwarta kwarta to nerwówka, co było widać zwłaszcza na początku, kiedy to Zgorzelec odskoczył nam na 14 punktów, ale z biegiem czasu nasz zespół, który był lepiej przygotowany kondycyjnie ponownie zaczęły odrabiać straty i na dwie minuty przed końcem przegrywaliśmy już tylko 73:70, na więcej nie było nas już stać i ostatecznie ze zwycięstwa cieszył się zespół gości.

Zabrakło nam trochę czasu w drugiej połowie, natomiast mecz tak naprawdę ustawiła pierwsza połowa dosyć wyraźnie przegrana mimo to dziewczyny pokazały charakter. Było blisko zwycięstwa, niestety się nie udało. Poza tym widoczny był brak dwóch czołowych zawodniczek Agaty Michałowskiej i Karoliny Kosiorowskiej, które niestety z powodu grypy nie wystąpiły w tym meczu. - powiedział po meczu trener Marcin Markowicz.

MKS MOS Karkonosze - MKS OSA Zgorzelec 72:77 (9:26, 21:22, 25:14, 17:15)

Punkty: Tomczyk 23, Żmijewska 19, Dogiel 10, Popławska 8, Kopiec-Krywyj