Zalogowanych: 3

Jelenia Góra: Młodziczki KPR–u mistrzyniami Dolnego Śląska

Niedziela, 21 kwietnia 2013, 21:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 10:56
W ostatniej kolejce Dolnośląskiej Ligi Wojewódzkiej młodziczki KPR–u rozbiły drugi zespół UKS–u Handball 28 Wrocław 31:11. Jeleniogórzanki zdobyły mistrzostwo Dolnego Śląska i będą gospodarzem półfinału mistrzostw Polski.

W kolejce zamykającej sezon na szczeblu wojewódzkim jeleniogórzanki spotkały się z przedostatnią ekipą ligowej tabeli UKS-em Handball 28 II Wrocław. Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę miały miejscowe, które po 9 minutach prowadziły 6:0. Do przerwy na tablicy wyników było 13:3.

Po zmianie stron podopieczne Dariusza Jarosza nieco się rozluźniły popełniając proste błędy, ale rywalki nie były w stanie przedrzeć się przez szczelną obronę KPR-u. Z czasem mistrzynie naszego województwa wróciły na właściwy tor i punktowały przeciwnika wygrywając ostatecznie 31:11.

Radość po końcowym gwizdku była olbrzymia, szczypiornistki rocznika 1998/99 świętowały sukces wraz z klubem kibica, trenerem i działaczami. Na pochwałę zasłużyli również rodzice, którzy licznie zebrali się na ostatnim meczu ligi wojewódzkiej i przez cały sezon wspierali swoje pociechy. Pamiątkowe medale wręczali zawodniczkom jeleniogórscy radni: Leszek Wrotniewski - przewodniczący RM, Zbigniew Ładziński oraz Jerzy Pleskot, a także kierownik drużyny KPR-u Jan Wołkowiecki. Olbrzymi wkład w sukces zespołu miał również Artur Janas, a w wyjątkowy sposób podziękowano jeleniogórskim mediom.

KPR MOS Jelenia Góra - UKS Handball 28 II Wrocław31:11 (13:3)

KPR: Skoczke - Skowrońska 11, Chlebosz 7, Wojtas 5, Janas 3, Białogrecka 2, Rybak 1, Hutnik 1, Kmiecik 1, Wojak, Zielińska.

UKS: Dziębowska - Grześnik 3, Jabłońska 2, Magdalena Fryśna 2, Wielgos 2, Radzikowska 1, Marcela Fryśna 1, Hazy, Stachurska, Olszewska, Gontarz, Ślwińska, Kędzia, Smalec