Bolesławiec: Młodziczki Karkonoszy ponad normę

Poniedziałek, 23 lutego 2009, 21:17
Aktualizacja: 21:18
Autor: Mateusz Banaszak
Kolejne efektowne zwycięstwo odniosły młodziczki Karkonoszy, w kolejnej odsłonie ligi makroregionalnej w koszykówce. Tym razem na wyjeździe koszykarki z Jeleniej Góry rozgromiły Starbol Bolesławiec 109:19

To było jednostronne widowisko, które uwidoczniło różnicę poziomów między jednym zespołem, a drugim. Starbol nie był w stanie nawiązać walki, z technicznie lepszym zespołem z Jeleniej Góry. Oprócz lepszego wyszkolenia , jeleniogórzanki górowały nad rywalkami w skuteczności i zaangażowaniu w to spotkanie, przez co „nasze” dziewczyny nie miały większych problemów ze zdobywaniem kolejnych punktów.

W całym meczu, jeleniogórzanki pozwoliły zdobyć rywalkom 19 punktów. W pierwszej kwarcie zawodniczki Starbol-u potrafiły zdobyć jeden punkt - jedynie z rzutu osobistego. W kolejnych kwartach trwała dominacja Finepharmu, który robił co tylko chciał pod bolesławieckim koszem. W ostatniej kwarcie, jeleniogórzanki dobiły zmęczonego rywala i rzuciły aż 31 punktów. W efekcie jeleniogórzanki pokonały granicę stu zdobytych koszy i ośmieszyły rywalki wygrywając różnicą 90 punktów.

Starbol Boleslawiec – Finepharm Karkonosze 19:109 (1:29, 4:20,6:28,8:31)
Finepharm: Laura Prystrom 27, Kaja Żmijewska 22, Olimpia Łuczak 16 , Daria Aleksandrowicz 15, Angelika Skrzek 2, Agata Łabuda 15, Sandra Popławska 9, Magda Ochota 3 , Natalia Wyszywacz, Karolina Kosiorowska.