Czytających: 11309

Dziwiszów: Młodzicy liderem

Czwartek, 9 maja 2019, 12:20
Aktualizacja: 12:26
Młodzicy Karkonoszy Jelenia Góra wygrali wczoraj (8.05) mecz, który pozwolił im wskoczyć na fotel lidera okręgówki. W pojedynku rozegranym na boisku w Dziwiszowie podopieczni Mateusza Durlaka pokonali UKS Bolełsawiec 2:0.

Zaległy mecz 7. kolejki pomiędzy drugimi w tabeli Karkonoszami (18 pkt.) a trzecim - UKS-em Bolesławiec (14 pkt.), miał pozwolić biało-niebieskim na objęcie pozycji lidera lub ekipie gości zbliżyć się do czołowej dwójki. Już w pierwszej połowie ustępujący warunkami fizycznymi jeleniogórzanie, pokazali że ambicją i umiejętnościami potrafią wiele zdziałać. W 26. minucie wynik otworzył Legucki i do przerwy nie było więcej bramek. Po zmianie stron goście szukali swoich szans, ale w decydujących momentach ich celowniki były mocno rozregulowane. W 56. minucie szczęśliwie z dystansu uderzył Antoniewski - tuż przed bramkarzem bolesławian piłka podskoczyła i wpadła do bramki. Ostatecznie Karkonosze zwyciężyły 2:0 i objęły pozycję lidera (21 pkt.). Na drugie miejsce spadła ekipa Bobrzan Bolesławiec (19 pkt.).

Karkonosze II Jelenia Góra - UKS Football Academy Bolesławiec 2:0 (1:0)

Karkonosze: Romańczuk - Szachowski, Cegliński, Antoniewski, Legucki, Szywała, Dziobek, B. Podobiński. Rezerwowi: Rydlikowski, Czubocha, Szopiński, Czyzio, Rudowski, Grzankowski.
UKS: Sinica - Skowroński, Raziuk, Kalisz, K. Podobiński, Zatylny, Padewski, Kiełbowicz, Gąsior, Kojder.

W następnej kolejce (11.05) jeleniogórzanie zagrają w Bogatyni z miejscową Granicą.