Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Młody klub z sukcesami

Wtorek, 30 listopada 2021, 11:15
Aktualizacja: 11:34
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Victoria Jelenia Góra świętuje swoje 4. urodziny. Z tej okazji w Galerii Nowy Rynek odbyła się impreza, podczas której chętni mogli rywalizować w grę Fifa 22, a także wysłuchać ciekawych wykładów.

Victoria to jeden z nielicznych klubów w Jeleniej Górze, który nie bazuje głównie na dofinansowaniu z budżetu miasta, ale aktywnie poszukuje sponsorów, co docenia również prezydent.

Trzeba pogratulować klubowi, bo coraz więcej sponsorów pozyskują. Widać, że władze klubu mocno pracują nad tym. Widać, że atmosfera w klubie jest fajna - to jedna wielka rodzina - powiedział Jerzy Łużniak.

Jeleniogórska Victoria w trakcie 4 lat istnienia wywalczyła dwa awanse sportowe - z B-klasy do A-klasy, a w ubiegłym sezonie do klasy okręgowej. Władze klubu cieszą się z sukcesów i planują kolejne kroki w rozwoju...

To zdecydowanie sukces. Cztery lata dały nam dwa awanse i rozrost organizacyjny. Obecnie mamy 55 zawodników w grupie seniorów (w tym zespół rezerw w B-klasie - przyp. red.) i 56 w akademii. Mamy wychowanków z miejsc, do których wiele klubów nie dociera, bo m.in. dzięki współpracy z Moją Fundacją mamy kilkadziesiąt dzieci z domów dziecka - podkreślił Paweł Gluza, prezes Victorii.

Klub od początku wspierany jest przez firmę Sikla Polska, ale do grona sponsorów dołączył też Nowy Rynek, czy Osiedle Młynówka. Jak zaznaczył prezes klubu, z pomocą sponsorów budowany jest klub, który w przyszłym sezonie będzie mógł powalczyć o awans do IV ligi.

W trakcie imprezy urodzinowej odbyła się prezentacja zawodników, były też życzenia od zaproszonych gości, a następnie rozlosowano drabinkę turnieju w Fifę 22, po czym jedni przystąpili do rywalizacji, a inni mogli wysłuchać ciekawych wykładów. O wyprawie z Jeleniej Góry na dach świata opowiadał himalaista Rafał Fronia, o profilaktyce urazów u osób grających w piłkę nożną dr n. kf Dariusz Milko, a o odnowie biologicznej w piłce nożnej mówiła Alicja Kolanek.

Czujemy się częścią jeleniogórskiej społeczności i zawsze z chęcią wspieramy mieszkańców naszego miasta. Victoria to nie tylko drużyna, dzięki której możemy przeżywać niepowtarzalne sportowe emocje, doceniamy także społeczne zaangażowanie klubu i jego udział w różnych charytatywnych inicjatywach. Jestem przekonany, że wspólnie uda się nam zrealizować jeszcze wiele ciekawych wydarzeń. Życzę klubowi kolejnych sukcesów i wspaniałej urodzinowej zabawy dla wszystkich – dodał Robert Bachłaj, dyrektor Nowego Rynku.

Zwycięzcy turnieju mogli zagrać w meczu w dmuchanych kulach "bumperball", a także wygrać karty przedpłacone o wartości 100 zł i 60 zł do wykorzystania w dowolnym sklepie znajdującym się w Nowym Rynku. Ponadto prezydent miasta przekazał dwa plecaki sportowe z gadżetami miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Walka o przepustkę na PGE Narodowy

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Powalczyły z rezerwami Ślęzy

Remis trampkarzy Victorii

Kawiarenka z empatią

Kurort przed wiekami

Awans ucieka

Przetarg na fotowoltaikę

Jubileusz "Katolika"