Kowary/Karpacz: Mistrzostwa Świata Karate Shotokan w Kowarach i Karpaczu

Środa, 14 lipca 2010, 14:26
Aktualizacja: Piątek, 16 lipca 2010, 18:27
Autor: Karolina Marczewska/arec
Pod koniec września w Kowarach i Karpaczu odbędą się XII Mistrzostwa Świata Karate Shotokan FSK. Na zaproszenie Klubu Sportowego Funakoshi Shotokan Karate z Kowar przyjadą wybitni znawcy sztuk walki, szef światowej organizacji FSKA Shihan Kenneth Funakoshi 9 dan i Sensei Kyle Funakoshi 6 dan.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 22-26 września. Obecnie organizatorzy – KS FSK Kowary we współpracy z Powiatem Jeleniogórskim, przyjmują zgłoszenia reprezentacji narodowych. Dotychczas swój udział zgłosiły: Anglia, Argentyna, Czechy, Francja, Gruzja, Indie, Irlandia, Kazachstan, Niemcy, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Rosja, RPA , Ukraina i USA.

W pierwszych dwóch dniach imprezy osoby trenujące sztuki walki w III kategoriach zaawansowania wezmą udział w seminarium, które odbędzie się w hali sportowej w Kowarach. Drugiego dnia dla trenerów i zawodników zostaną zorganizowane egzaminy na stopnie mistrzowskie „dan”.

Trzeci dzień będzie już stał pod znakiem sportowej rywalizacji. Zostaną wówczas rozegrane eliminacje i finały kata drużynowo i indywidualnie, a czwartego dnia odbędzie się rywalizacja kumie.

W ubiegłym roku na Mistrzostwach Świata, które zostały rozegrane w RPA, Polskę reprezentowała Kadra Dolnego Śląska FSKA. Polacy wywalczyli 4 medale. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy z kowarskiego klubu. Dorota Skórzecka zdobyła złoty medal w kategorii wagowej +60, a Paweł Piepióra zajął drugie miejsce w kategorii +80. Dorota i Paweł wywalczyli również złoty medal w kategorii drużynowej.