Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 1 lipca
im. Haliny, Marcina, Mariana

Jelenia Góra: Miłośnicy zabytków ponownie odwiedzili Wleń

Czwartek, 28 kwietnia 2022, 20:31
Aktualizacja: 20:31
Autor: DBMaciek
Grupowicze z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków zawitali w miniony weekend do Pałacu Książęcego we Wleniu.

Wieczorem pierwszego dnia pobytu, zgodnie z tradycją poszli na nocne zwiedzanie Wlenia, połączone z przejściem tunelem kolejowym.

W sobotę od rana, "foto-zwiedzacze" (28 osób) brali udział w wiosennych porządkach wokół Wieży Książęcej w Siedlęcinie. Usuwali m. in. gruz z budynków gospodarczych dawnego folwarku pochodzących z XVIII i XIX wieku - Po pracy wspólnie posililiśmy się przy ognisku i podziwialiśmy inscenizację walk średniowiecznych wojów - mówi Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ - następnie udaliśmy się do Jeleniej Góry, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Karkonoskie i Pałac Paulinum.

Zlotowa niedziela rozpoczęła się tradycyjną jajecznicą na śniadanie. Po niej grupowicze pojechali do Jeleniej Góry, gdzie odbywał się 49. Jarmark Staroci i Osobliwości. Była to doskonała okazja do "pobuszowania" po stoiskach i kupna różnych, zabytkowych artefaktów.

Wszystkim uczestnikom zlotu DTMZ dziękuję za przybycie i uczestnictwo w pracach przy wieży siedlęcińskiej. Państwu Osieckim należą się jak zawsze szczególne podziękowanie za gościnę i zorganizowanie całego zaplecza kwatermistrzowskiego -mówi Robert Matwiejów, szef Grupy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom minionego zlotu, za bardzo miłe chwile spędzone razem - dziękuje Sławomir Osiecki, właściciel Pałacu Książęcego we Wleniu, członek DTMZ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Zarząd Powiatu z wotum zaufania i absolutorium

Zaostrza się spór o ceny ścieków

Leszek Kosiorowski w zarządzie Worldlopped

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Festyn parafialny u Pijarów

Skromne finansowanie – skromny Festiwal Teatrów Ulicznych

Ścieki w Kamiennej

Sesja Rady Miejskiej z imieninami

Uciekinier w… szałasie