Czytających: 9542
Zalogowanych: 13

Karpacz: Milanos lepszy od Cystersów

Sobota, 16 lutego 2019, 7:03
W 4. kolejce Jeleniogórskiej Ligi Siatkówki Amatorów Milanos Karpacz podejmował Cystersów Krzeszów. Mimo ambitnej walki po obu stronach do wyłonienia zwycięzców wystarczyły trzy sety, które padły łupem gospodarzy.

Spotkanie w Karpaczu miało być hitem 4. kolejki JLSA, bowiem naprzeciw siebie stanęli finaliści poprzedniego sezonu. Pomijając końcowy wynik, należy zaznaczyć, że nie był to jednostronny pojedynek. W pierwszym secie kluczowy był moment w połowie partii, kiedy to od stanu 11:14 gospodarze zdobyli 7 punktów z rzędu (18:14). Mimo usilnych starań Cystersom nie udało się odwrócić losów seta otwarcia i Milanos objął prowadzenie 1:0. W drugiej partii tylko na początku trwała wyrównana walka, do wyniku dwucyfrowego przewagę zaznaczyli siatkarze z Karpacz i wygrali seta do 20. Najwięcej emocji było w trzecim secie - oba zespoły wielokrotnie zmieniały się na prowadzeniu, a w końcówce krzeszowianie mieli trzy okazje, aby zakończyć partię, jednak Milanos obronił trzy piłki setowe, a przy pierwszym meczbolu wykorzystał szansę i serwisem wygrywającym wygrał 28:26 i cały mecz 3:0.

Milanos Karpacz - Cystersi Krzeszów 3:0 (25:22, 25:20, 28:26)

Milanos Karpacz: Marcin Szujewski, Bartosz Wraga, Piotr Gwizdek, Paweł Stasiak, Tomasz Kafel, Wojciech Kozłowski, Paweł Złotkowski, Łukasz Zieliński. Libero: Grażyna Graff, Dominik Szujewski.
Cystersi Krzeszów: Michał Trzepak, Szymon Dzimitrowicz, Szymon Sztejkowski, Rafał Sroka, Kamil Kumorek, Daniel Wójcik, Mateusz Tępiński, Nikodem Kumorek, Marcin Kawerski. Libero: Kacper Woźniak.