Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Dolny Śląsk: Mieszkańcy sami złapali zboczeńca

Czwartek, 7 lutego 2008, 8:52
Aktualizacja: 8:53
Autor: TEJO
Obywatelską postawą mogą pochwalić się ludzie, którzy schwytali obnażającego się przed dziećmi mężczyznę. Okazali się skuteczniejsi od policji.

Do zdarzenia doszło w Świebodzicach, a o niecodziennej akcji donosi Polska Gazeta Wrocławska. O zboczeńcu, który czyha w białym audi przed szkołą, wiadomo było już od grudnia.

Mężczyzna zaczepiał uczniów i pytał o drogę do komisariatu. Kiedy dzieci podchodziły do auta, zauważały, że pytający nie ma ani spodni, ani majtek. Dyrekcja szkoły zawiadomiła policję, która obiecała częstsze patrolowanie okolicy szkoły.

Jednak zboczeniec działał dalej. Miarka przebrała się, kiedy mężczyzna zaczął napastować jedną z uczennic i nagabywał ją, by wsiadła do auta. Rodzice postanowili wziąć sami sprawę w swoje ręce. Zaczaili się na dewianta. Kiedy ten pojawił się przed szkołą, jeden z mężczyzn ruszył za nim w pościg. Złapał go po kilku kilometrach, obezwładnił i zawiadomił policję.

Zatrzymany okazał się mieszkańcem Gorzowa Wielkopolskiego. Był przedstawicielem handlowym. Usłyszał zarzut proponowania czynów nierządnych nieletnim. Grozi mu kara więzienia do 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Straż miejska złamała prawo?

Raport ws. koronawirusa

Czytaj również

Nie żyje Adam Blicharski

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Auto zawisło nad rzeką (aktualizacja)

Zjechały motocykle

Cały pociąg gwiazd  

Dachowanie skody

Będzie bezpieczniej przy Polanie

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Skarby z Pracowni (8): Karpacz, Bierutowice, Wang, Śnieżka