Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Jelenia Góra: Miesiące objazdu za 5,5 mln złotych

Środa, 4 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 21 stycznia 2006, 10:21
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Rok temu kierowca „Transbudu” niskopodwoziowym pojazdem z nietypowym ładunkiem próbował przejechać pod wiaduktem na jeleniogórskim Zabobrzu, obok „Hypernovej”. Niedomknięty czerpak koparki (popularna „łyżka”) częściowo zniszczył spód drogowego obiektu na obwodnicy północnej. Most w kierunku Wrocławia na wiele miesięcy został wyłączony z ruchu.

Po rozbiórce mostu, w grudniu 2004 roku roboty rozpoczął poznański oddział Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych.

- Wykonano wszystkie fundamenty, zabetonowano pierwszy korpus przyczółka od strony północno-wschodniej, kolejne betonujemy w tym miesiącu - relacjonuje kierownik budowy, Piotr Serchan. - Już w czerwcu br. planujemy montaż belek przęseł pomostu, w lipcu betonowanie płyty pomostu.

Umowa z wykonawcą przewiduje zakończenie przebudowy drogowego wiaduktu dopiero w czerwcu przyszłego roku. Dyrektor płockiego przedsiębiorstwa obiecał prezydentowi Jeleniej Góry, Józefowi Kusiakowi, znaczne skrócenie terminu robót. Przewiduje się, że kierowcy będą musieli krócej, tylko do końca listopada 2005 roku, korzystać z uciążliwych objazdów.

- Koszt przebudowy wiaduktu wynosi niecałe 5,5 mln złotych - informuje szef Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, Czesław Wandzel. - Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu państwa (2,7 mln), z kasy miejskiej (2,3 mln) i z ubezpieczenia od „Compensy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Naśnieżanie za dotację

Straż miejska złamała prawo?

Piechowice nie ustąpią!  

Miejska atrakcja

Pamięci poległym

Tak nie wolno parkować!

Co się zdarzyło na sesji (wracamy do tematu)  

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Rozpoczął się proces

Czterej ranni w wypadku

Dzień Tuńczyka