Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Jelenia Góra: Miejska inauguracja roku szkolnego w Siódemce

Czwartek, 2 września 2021, 8:17
Aktualizacja: 8:17
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Szkole Podstawowej Nr 7 w Jeleniej Górze odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2021/2022. W sali gimnastycznej zebrali się dyrektorzy placówek oświatowych, parlamentarzyści i samorządowcy. Był też występ artystyczny utalentowanych uczniów Siódemki.

Jak podaje Wydział Edukacji Urzędu Miasta, nowy rok szkolny rozpoczęło w jeleniogórskich szkołach i przedszkolach 11 965 osób, z czego w klasach pierwszych w szkołach podstawowych 655 uczniów, a w pierwszych klasach w szkołach ponadpodstawowych 1141 uczniów. Od 1 września zmieniły się tez władze Departamentu Edukacji, na którego czele stanął Piotr Iwaniec - dotychczasowy dyrektor Zespołu Szkół Technicznych "Mechanik".

Placówki oświatowe są wypełnione po brzegi - dzieci i młodzież znalazły się pod właściwą opieką - podkreślił Piotr Iwaniec.

Wszyscy zgodnie przyznają, że początek roku szkolnego to ogromne wyzwanie w celu odbudowania relacji międzyludzkich.

Ten rok bez wątpienia upłynie pod nadzorem pedagogicznym, jeśli chodzi o reintegrowanie zespołów klasowych i wdrażanie skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej w relacji nauczyciel - uczeń oraz uczeń - uczeń. Trzeba wzmocnić wychowawczą rolę szkoły, wyrównać szanse edukacyjne - powiedział dyrektor Departamentu Edukacji UM, który stawia też na współpracę z Radą Rodziców.

Prezydent Jeleniej Góry życzył wszystkim normalności.

Życzymy normalności, aby rok szkolny tak, jak się zaczyna - tak się skończył, czyli w trybie stacjonarnym. Żebyśmy nie mieli nauki zdalnej, czy hybrydowej, bo to przede wszystkim trudne dla tych młodych ludzi - powiedział Jerzy Łużniak.

Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego każdego roku odbywa się w innej placówce. W 2021 wybór padł na Szkołę Podstawową Nr 7, która cieszyła się z wyróżnienia.

To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Udało nam się otworzyć dwie klasy pierwsze, w sumie mamy ponad 370 uczniów, w tym ponad 30 dzieci z Ukrainy, czy Białorusi - powiedziała Elżbieta Rybak, dyrektorka SP 7, która również stawia na integrację uczniów, aby odbudować relacje międzyludzkie po nauce zdalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sypią się mandaty

Laboratoria przyszłości

Serce WOŚP już na rondzie

Czytaj również

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Wsparcie dla edukacji

Są pieniądze na nowy sprzęt dla szkół

Senator o działaniach osłonowych rządu

Karkonoski „samobój”

Nowa obwodnica do połowy roku

Szkoły z atrakcjami

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?

Swastyki w Parku Zdrojowym