Czytających: 10931

II-liga koszykarzy: Miejsce w play–offach zapewnione

Czwartek, 24 marca 2011, 2:43
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 16:03
W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej II–ligi koszykarze Sudetów Jelenia Góra gładko pokonali na wyjeździe ekipę Pogoni Ruda Śląska 80:58. Dzięki temu zwycięstwu nasi zawodnicy są już pewni miejsca w czołowej czwórce, gwarantującej nam udział w fazie play–off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Początek starcia nie zapowiadał tak okazałej wygranej gości, rywale grali ambitnie, w efekcie czego pierwsza kwarta zakończyła się naszą dwupunktową przewagą – 20:18. Od tego momentu zaznaczyła się wyraźna dominacja walczących o play-offy jeleniogórzan. Dzięki dobrej obronie i wciąż niezłej skuteczności w ataku wygraliśmy drugą odsłonę 18:11, prowadząc do przerwy 38:29. W trzeciej kwarcie zawodnicy z Rudy Śląskiej nie mieli już nic do powiedzenia, ustępując naszym graczom w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Ostatecznie trzecia ćwiartka padła naszym łupem w wymiarze 27:13. Ostatnie 10 minut wygrali gospodarze – 16:15, ale z dwóch punktów cieszyli się jeleniogórzanie wygrywając ostatecznie 80:58.

Sudety przed ostatnią serią spotkań plasują się na czwartej pozycji w tabeli, mają jednak jeszcze szansę prześcignąć trzecich w stawce zawodników Stali Ostrów Wlkp. W ostatniej kolejce jeleniogórzanie podejmą Pogoń Prudnik, a Stal zmierzy się również u siebie z Albą Chorzów.

Pogoń Ruda Śląska – Focus Mall Sudety Jelenia Góra 58:80 (18:20, 11:18, 13:27, 16:15)

Sudety: R. Niesobski (28), Czekański (12), Wilusz (10), Matczak (9), Samiec (8), Ł. Niesobski (7), Kozak (2), Czech (2), Minciel (2), Maryniewski