Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 26 stycznia
im. Pauliny, Polikarpa

Międzyzdroje: Miasto za wzór

Sobota, 18 września 2021, 9:04
Autor: Jel
Fot. Jel
Międzyzdroje – miasto partnerskie Jeleniej Góry – położone nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Wolin, liczy ponad 5 tys. stałych mieszkańców. Ten kurort może dla o wiele większej Jeleniej Górze być wzorem.

Miejscowość jest wyjątkowo zadbana, czysta, z mnóstwem pięknie ukwieconych parków, pełnych ławek i bezpłatnych leżaków dla pragnących wypoczynku gości, których w sezonie pojawia się ponad pół miliona.

Znane z Alei Gwiazd i pięknej, piaszczystej plaży oraz długiego molo z mariną oraz ukwieconymi parkami i deptakiem z mnóstwem atrakcji Międzyzdroje przyciągają co roku wielu wczasowiczów, w tym osób niepełnosprawnych, które nie mają tutaj problemu ze znalezieniem ławeczki, by przysiąść i licznymi podjazdami dla osób na wózkach.

Zwraca uwagę dbałość włodarzy o miasto. Codziennie, także we wrześniu już po letnich upałach, ok. 6.00 rano pojawiają się miejscy pracownicy podlewający w parkach i na klombach rośliny oraz dbający o ich dobrą kondycję, więc parki kwitną, Codziennie też o świcie opróżniane są kosze na śmieci i sprzątane na bieżąco tereny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Swastyki w Parku Zdrojowym

Auta na ścieżkach rowerowych

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w ZSTiL

Czytaj również

Z policji do straży KPN–u

Nowa obwodnica do połowy roku

Nowe ekrany na A4

Innowacja w pogotowiu

Sanepid ws. glifosatu

Karkonoski „samobój”

Sypią się mandaty

Serce WOŚP już na rondzie

Szkoła Przyrodniczo–Usługowa do likwidacji?