Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 28 października
im. Szymona, Tadeusza

Międzyzdroje: Miasto za wzór

Sobota, 18 września 2021, 9:04
Autor: Jel
Fot. Jel
Międzyzdroje – miasto partnerskie Jeleniej Góry – położone nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Wolin, liczy ponad 5 tys. stałych mieszkańców. Ten kurort może dla o wiele większej Jeleniej Górze być wzorem.

Miejscowość jest wyjątkowo zadbana, czysta, z mnóstwem pięknie ukwieconych parków, pełnych ławek i bezpłatnych leżaków dla pragnących wypoczynku gości, których w sezonie pojawia się ponad pół miliona.

Znane z Alei Gwiazd i pięknej, piaszczystej plaży oraz długiego molo z mariną oraz ukwieconymi parkami i deptakiem z mnóstwem atrakcji Międzyzdroje przyciągają co roku wielu wczasowiczów, w tym osób niepełnosprawnych, które nie mają tutaj problemu ze znalezieniem ławeczki, by przysiąść i licznymi podjazdami dla osób na wózkach.

Zwraca uwagę dbałość włodarzy o miasto. Codziennie, także we wrześniu już po letnich upałach, ok. 6.00 rano pojawiają się miejscy pracownicy podlewający w parkach i na klombach rośliny oraz dbający o ich dobrą kondycję, więc parki kwitną, Codziennie też o świcie opróżniane są kosze na śmieci i sprzątane na bieżąco tereny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niemal 100 milionów dla regionu

Uroczyste złote gody

MdW: Gdzie są polskie flagi na jeleniogórskim ratuszu?

Czytaj również

Dziki coraz bardziej uciążliwe

Ford zastąpi lublina

Dzwoniąc na 112 podaj dobry adres, błahostka?  

Wzorowa młodzież

Dni Muzyki Papieskiej

Przygnieciony przez ciągnik

Co dalej z punktem krwiodawstwa?

Szlaki sporo kosztują

Serce pod Śnieżką