Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Jelenia Góra: Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Poniedziałek, 3 stycznia 2022, 8:42
Aktualizacja: 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na jakim etapie jest realizacja wyborczej obietnicy Jerzego Łużniaka dot. budowy 500 mieszkań? Prezydent Jeleniej Góry, który w 2018 roku mówił "wybudujemy 500 mieszkań..." asekuruje się prywatnymi inwestycjami deweloperów.

Trzeba przyznać, że kwestia budowy mieszkań wkrótce ruszy, bowiem w planach są trzy lokalizacje, gdzie w sumie może powstać niemal 200 mieszkań. Jerzy Łużniak w kampanii wyborczej wraz z kandydatami Koalicji Obywatelskiej do Rady Miejskiej obiecywał 500 mieszkań w trakcie kadencji 2018-2023 i ani słowem nie wspominał wówczas, że będą to prywatne inwestycje deweloperów, a nie miejskie.

Wybudujemy 500 mieszkań, które zostaną przeznaczone dla młodych rodzin w tym dla beneficjentów programu „Jelenia na całe życie” – przeznaczonego dla młodych jeleniogórzan, żeby zostali w swoim rodzinnym mieście lub wrócili do niego po latach studiów czy wojaży – deklarowali podczas kampanii politycy KO.
Nie mówiłem, że to Miasto będzie budowało. Mówiłem, że 500 mieszkań powstanie w mieście. Tych deweloperskich powstało już kilkaset - stwierdził w ubiegłym tygodniu Jerzy Łużniak.

Miejskie plany dotyczą ok. 40 mieszkań w budynku przy ul. Wolności (po dawnym Urzędzie Skarbowym), około 30 mieszkań ma powstać przy ul. Junaków, a Jeleniogórskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (spółka miejska) przy ul Elewów planuje budowę 115 mieszkań.

Włodarz miasta mówił też o prywatnej inicjatywie budowy Osiedla Młynówka czy na terenach po byłym Juventurze.

Myślę, że w Jeleniej Górze - na przestrzeni mojej kadencji - powstanie ponad 500 mieszkań - podsumował prezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Droga Krzyżowa w intencji pokoju

Komunikacja karkonoska pod lupą

Remont linii kolejowej – czas start!

Czytaj również

Święto Flagi RP w Jeleniej Górze

Podziemne gniazda niewypałem?

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Dzień bez opłat w KPN

Jubileusz "Katolika"

Inwestor rusza z budową

Narodziny w obliczu wojny

Spotkali się z Antonim Macierewiczem