Jelenia Góra: Marcin Bukofaj wygrywa w Pucharze Polski karateków

Poniedziałek, 3 grudnia 2007, 21:12
Aktualizacja: 21:15
Autor: Łukasz Stawski
Jeleniogórska hala przy ul. Złotniczej była areną zmagań w Puchar Polski w karate, w konkurencji semi–knockdown Polskiej Federacji Karate. W zawodach udział wzięło około 160 zawodników z 35 klubów z Polski i z zza wschodniej granicy

Organizatorem zawodów było Jeleniogórskie Centrum Oyama Karate. Turniej odbywał się w konkurencji semi–knockdown ( pełne ochraniacze ) w kategoriach: juniorów 14–16 i juniorów starszych 16–18 lat oraz seniorów powyżej 18 lat. Patronem imprezy był Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.

Z Jeleniogórskiego Centrum Oyama Karate w zawodach wystartowało pięcioro zawodników. Najlepiej spośród nich wypadł Marcin Bukofaj, który potwierdził swoją bardzo wysoką pozycję i bezapelacyjnie wygrał kategorię wagową do 70 kg, po raz pierwszy startując w gronie seniorów. Brązowe medale zdobyli debiutujący Łukasz Kuczkowski w juniorach młodszych oraz Bartek Chek w juniorach starszych.

Nie powiodło się natomiast pozostałej dwójce naszych zawodników – Michałowi Jakusiewiczowi debiutującemu w juniorach starszych, który stoczył świetną walkę z dużo cięższym rywalem i uległ mu przez wskazanie sędziowskie oraz Ani Trzebińskiej, która po raz pierwszy startowała jako seniorka.