Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Powiat: Manewry strażaków

Piątek, 18 czerwca 2021, 7:00
Autor: WAC
Fot. WAC
W Jeleniej Górze i okolicach przez trzy dni (16 – 18.06) trwają Międzynarodowe Manewry Ratownicze, zorganizowane przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz miasto Jelenia Góra.

W manewrach uczestniczy dziesięć zespołów ratowniczych złożonych ze strażaków z KM PSP w Jeleniej Górze oraz druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z obszaru powiatu karkonoskiego. Są też strażacy z Regionu Libereckiego w Czechach. W trakcie manewrów ich uczestnicy mają do wykonania różne zadania z zakresu ratownictwa medycznego oraz technicznego. Część z nich odbywa się w porze nocnej w okolicach Sosnówki, Borowic i Karpacza. W jednym z zadań ratownicy będą mogli się też przekonać jak wyglądają działania poszukiwawcze z użyciem drona. W roli pozorantów wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze i klasy strażackiej z IV LO z Wałbrzycha.

Trwające manewry ratownicze odbywają się pod kryptonimem „Covid 2021” - mówi zastępca komendanta miejskiego PSP bryg. Andrzej Ciosk. - Nazwa ta nie jest przypadkowa, bo ostatnimi czasy wszyscy ratownicy żyli tym tematem. Przy realizacji zadań kładziemy duży nacisk na ich wykonywanie w kombinezonach. Chcemy, aby ratownicy mogli przećwiczyć właściwe zachowania i w ten sposób nauczyli się jak uniknąć zarażenia się koronawirusem podczas realnych działań.

Manewry odbywały się w ramach projektu "Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska 2014 - 2020".

Ogłoszenia

Czytaj również

Historyczne eskapady

Zderzenie czterech samochodów

Śmietnik to nie toaleta

Czytaj również

Żywioł spustoszył gminę

Zaprezentowali Polski Ład

Rondo do końca wakacji  

Kolizja na skrzyżowaniu

Czy już się spisałeś?  

Prace przy kościele

Relacja z JAPFEST 2021  

IMGW: Spodziewane burze, deszcz i silny wiatr

Ze wsparciem Powiatu