Czytających: 11288

IV-liga piłkarska: Malarowski daje trzy punkty Karkonoszom

Środa, 8 maja 2013, 19:54
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2013, 3:32
W środowym spotkaniu zaległej 18. kolejki IV–ligi Karkonosze Jelenia Góra pokonały Łużyce Lubań 3:2. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył Malarowski.

To już trzeci mecz Karkonoszy (z czterech ostatnich na własnym terenie) wygrany przez biało-niebieskich stosunkiem bramek 3:2. Co ciekawe w podobnych okolicznościach jeleniogórzanie pokonali Łużyce w rundzie jesiennej z tą różnicą, że Malarowski zdobył wtedy zwycięskiego gola z rzutu karnego (również w 90. minucie).

Pierwsza połowa stała na niezłym poziomie, z obu stron nie brakowało sytuacji bramkowych, a pierwszą z nich mieli goście, kiedy to po rzucie rożnym Jakimowicz z 5 metrów uderzył obok słupka. W odpowiedzi Malarowski był bliski pokonania Baszaka, ale golkiper gości wyciągając się jak struna sparował piłkę, która otarła się o słupek. W 17. minucie bliski szczęścia był Kusiak, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty później ten sam zawodnik strzałem głową wyprowadził gości na prowadzenie wykorzystując centrę Jakimowicza. Wyrównanie padło w 28. minucie, kiedy to Kowalski na raty pokonał bramkarza Łużyc. Jak się okazało nie był to koniec emocji w pierwszej połowie, w 34. minucie przyjezdni ponownie mogli objąć prowadzenie, ale grający trener Artur Milewski popisał się refleksem i uchronił swój zespół przed stratą gola. Przed przerwą dogodną sytuację miał jeszcze Majer, ale jego strzał po rykoszecie końcówkami palców obronił Baszak parując futbolówkę na poprzeczkę.

Po zmianie stron obraz gry stracił na atrakcyjności, ale padło więcej bramek. W 59. minucie Krakówka zagrał w pole karne do Majera, który obrócił się z piłką zwodząc obrońców i wyprowadził Karkonosze na prowadzenie. Kolejną szansę na gola stworzyli gospodarze, w 65. minucie Malarowski uderzył z ostrego kąta, ale piłka musnęła spojenie słupka z poprzeczką. Gdy wydawało się, że jeleniogórzanie opanowali sytuację na boisku z kontrą wyszli podopieczni Grzegorza Juszczyka. Bardzo przytomnie zachował się Kusiak, który zauważył wysuniętego Dubiela i strzałem z 30 metrów w środek bramki doprowadził do wyrównania. Decydujący o losach spotkania cios padł w doliczonym czasie gry. Krupa szarżując w okolicach pola karnego został sfaulowany przez Malinowskiego, który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł pochodzący z Lubomierza Mariusz Malarowski. Były zawodnik Zagłębia Lubin (ME) pięknym uderzeniem w okienko pokonał Baszaka dając bardzo ważne w kontekście utrzymania trzy punkty dla Karkonoszy.

- Lubań to nie jest czołowa drużyna, ale nie mogliśmy sobie poradzić z Majką i Kusiakiem, który strzelił nam dwie bramki. Mecz był wyrównany z lekkim wskazaniem na nas - powiedział trener Karkonoszy, Artur Milewski.
- Klim nie jest obrońcą, jeśli chodzi o szybkość to są z nim problemy, dlatego świadomie ustawiłem Szramowiata na obronę. Wiedziałem, że szybkość to jego atut, ale Kusiak jednak się urwał i z dystansu strzelił piekną bramkę - dodał szkoleniowiec jeleniogórzan.

Karkonosze Jelenia Góra - Łużyce Lubań 3:2 (1:1)