Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Jelenia Góra: "Maj II"

Piątek, 27 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:07
Autor: kmp
W związku ze zbliżającym się długim weekendem trwającym do dnia 29 maja br Policja jeleniogórska rozpoczęła działania pn „Maj II „.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub zagranicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

Policjanci zarówno Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, jak również pionów prewencji szczególnym nadzorem obejmą drogę krajową numer 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, drogę w kierunku Karpacza, a także inne drogi na terenie powiatu jeleniogórskiego.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służy również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym

Ponadto Policja jeleniogórska apeluje do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwo policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na mieszkanie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia. Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Udaremniony przemyt marihuany za 4,5 mln zł  

Zajeżdżają trawniki

Zamek czeka na turystów

Tak nie wolno parkować!

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Pamięci poległym

Chcą być eko

Rozpoczął się proces

Msza w intencji strażaków

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Dopłaty do oczyszczalni

Straż miejska złamała prawo?