Czytających: 12488

Jelenia Góra: Maciejowa ambitnie po zwycięstwo

Niedziela, 8 września 2019, 21:08
Aktualizacja: 21:24
Piłkarze Klubu Sportowego Maciejowa odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie 2019/2020. W niedzielnym spotkaniu 3. kolejki A–klasy jeleniogórzanie pokonali Orła Wojcieszów 3:1.

Spotkanie beniaminka z jedną z czołowych ekip poprzedniego sezonu A-klasy, było meczem walki. Przez długi czas żadna z drużyn nie potrafiła otworzyć wyniku. Dopiero w 43. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Stompór, co uradowało miejscowych kibiców. Goście wyszli na drugą połowę zmotywowani do walki o punkty i w 57. minucie zdołali wyrównać - autorem trafienia z rzutu karnego był Michał Horodyski. Faworytem spotkania byli goście, ale to miejscowi w końcówce byli skuteczniejsi. W 75. minucie ponownie Stompór wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a dwie minut później było już 3:1, kiedy to Kubiaka pokonał Michał Koszczewski. W 82. minucie po raz drugi po żółtym kartoniku obejrzeli Mariusz Larysz (Orzeł) i Dawid Klimek, przez co oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Jak widać, wojcieszowianie nie mają w tym sezonie szczęścia do zespołów z Jeleniej Góry. Przed tygodniem przegrali u siebie z Victorią 0:3, a dzisiaj ulegli Maciejowej 1:3. W ligowej tabeli KS Maciejowa awansował na 7. miejsce, a Orzeł spadł na 9. lokatę. W następnej kolejce wojcieszowianie podejmą rezerwy Woskara Wojcieszyce, a KS Maciejowa zagra miejskie derby w Parku Norweskim przeciwko Victorii.

KS Maciejowa Jelenia Góra - Orzeł Wojcieszów 3:1 (1:0)

KSM: Ziobro - Mężyk, D. Klimek, Sławski (60' Gil), Lambert, Martyniak (70' Koszczewski), Matuszewski, Stompór, Szczotka, Szymczak, Wrotecki.
Orzeł: Kubiak - Larysz, Dumicz, Horodyski, Jesionka, Korpecki, Łuszczak, Maciejczyk, Piekarczyk (75' Skąpski), Dominik Skorupa ('73), Dominik Skorupa ('97).